Oim teknik destek hız bilgisi

75 lik paketteyim TurkNet Online İşlem Merkezi üzerindeki teknik destek hız kısmınında sürekli hız degişiyor şöyleki ilk paket degişikliginde 65 leri çok rahat görebiliyorken sonrasında 60 lara daha 55 lere şimdide 49 kadar düştü bu düşüş normalmidir bundan daha fazla düşermi bu gidişle 35 lik pakete geri dönücem gibi görünüyor bu durumda 75 lik pakete 10tl fazla ödemenin bir esprisi de kalmıyor

hocam 40-50-60 bile çok iyi yoğunluğa göre düşmelerin olmasa gayet normal zaten 40-50 mbps hızında bir interneti TT veya başka servislerden çeksen 200-350 tl arası en düşük

Ben memnunum TurkNet ten sadece merak ettim nereye kadar düşücek onu kestiremiyorum Bu böyle 35 kadar düşücekse 75 lik pakette kalmanın bir mantıgı yok

Modem arayüzünden hat değerlerinizi atar mısınız?

modemi bir kapatıp açın ve hat değerlerinizi paylaşın.

1 Beğeni

Merhabalar yoğunluktan dolayı hız düşmesi gayet normal zaten 35 mbps hızlardan bir internet diğer İSS lerde bile hayal zamanla daha da gelişeceğini düşünüyorum.

75lik paket olan biri için bu kadar hız düşümü normalmidir 10mb daha düşse 35lik pakete dönücez

Hocam her geçen gün daha çok düşüyor prime time zamanları dışında bile 50 olmuyor kaldıki 60 ve 65 leri net görebiliyorduk 75lik pakette

Bu başka bir şey hocam 75lik paketin portunu kullanırken 50lik porta aktarılmış 50 lik porttan da 48mb alıyorum

Başka bir şey bunda malesef 75lik pakette 48mb kullanmak çok mantıksız

@Murat042 bir bakar mısın buraya?

2 Beğeni

Muhtemelen bağlı bulunduğunuz saha dolabına yeni aboneler gelmiş yada mevcut aboneler paket hızını yükseltmiştir ve bu nedenle max kapasite değerleriniz düşmüştür. Hızınızın artması için sol menüden vdsl/adsl bağlantı sekmesine gelin, ek hat ayarlarını göster’e tıklayın açılan menüde snr ayarını varsayılan 8db yapın. Eğer 8db seçili ise 7db yada 9db deneyin. Snr ayarını düşürdükçe hızınız artar. Ama minimum 6db’nin altına düşürmeyin snr’yi. Sonucu yazarsınız.

1 Beğeni

#göksel hocam çözdü sıkıntıyı saolsun benlik bir problem degildi ilginize teşekkür ederim

4 Beğeni

Sorunun çözümünü burada paylaşmanız mümkün mü?

dostum sorun çözüldüyse paylaşabilir misin? Neden çözüldü diyip gittin anlamadım :slight_smile: Çözüm bulunduysa paylaşacaksın ki bu forumun da bir anlamı olsun.

1 Beğeni

Hattım ile alakalıydı sanırım tam vakıf degilim bu konulara tarif edilen birkaç şeyi yaptım modem üzerinden

1 Beğeni