Nperf calişmiyor

nperf ten hız testi yapmak isteince olmuyor sonra deneyiniz diyor

madem başlık açıldı ben de şunu yazayım, raspberry pi (Linux) altında Chrome kullandığınızda nperf’in uygulaması çalışmıyor. Sadece Firefox altında çalışıyor. Windows’da denemedim ama heralde windows’da chrome altında çalışmasa daha büyük olay olurdu. Linux ile alakalı bi sorun olabilir. Nperf’i biraz da bu yüzden sevmiyorum. Ek olarak çok da hantal. Çok fazla sistem kaynağı istiyor. Speedtest.net daha iyi ve daha basit. Linux’a ters de yapmıyor.

speedtest evet daha iyi ama soyle şey var gigafiber kullaniciları tam mbps gostermiyor mesela 740 soyliyor ama nperf da 940 neden speedtest de sunucular az mı ne ole bişey ama TurkNet nperf TurkNet sunucuları olduğu icin tam verim gosteriyor

@EFG abi bi bakabilirmisn

bendede durum aynı sanırım nperf ten kaynaklı

Hah tamam çünkü speedtesten test yapınca 700 ler felandi nperf daha net olduğu icin orada calişmayinca korktum :joy::sweat_smile:

:joy::joy: speed testte girid olanısectiginde degerleri normal veriyor istanbul icin

Yok bende vermiyor gidip uzaktı serverlardan veriliyor yakın yapsam bile download hep 700 civarı ama upload 950
Netspeed den yaptimda download 850 civarı

Zaten anlıyorum hep 950 download aldimi çünkü oyunda ms sabit 700 download olsaydı 4-5 ms olurdu

Kısacası durup durukene niye bu nperf çöktü wiyyy

Msdjeldjekejdmshddknsjdhej

Brave tarayıcı mı kullanıyorsun brave ise güvenliği nperf için devre dışı bırakmak çözüyor sorunu

Nperf patates olmuş.

Nperf app üzerinden, web sitesi üzerinden ve TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden wifi ve mobil veri ile denedim.

Hiçbir türlü sunucuyla bağlantı kurmuyor.