Netspeed'ten Türknet'e Geri Dönüş

Çoğu port zammını Haziran’da yaptı zaten. Bende siz gibi bakınıyorum geçenlerin yorumlarına kimi firmada sabit ip var, ping var, çoğunda telefon yok, telefon olanda herkese farklı fiyat çekeni var izliyorum şu sıra :slight_smile:

Yazınızı ve diğer konularda günlük dosyalarıyla paylaştıklarınızı okudum. Modemin sundukları bazılarının uğraşmak istemedikleri, görmezden geldikleri ve canlarını sıkan seyler. Sizden bahsetmemiştim. Sadece eksik yazmış olabilirim.

Diğer yazdığımı merak ettim aslında.

Sorunu kısaca yazayım :smiley: Ancak sorun Netspeed kaynaklı. Sorun ise Netspeed’e tanımlı CDN servislerinin düzgün set edilmemesi. Dosya boyutu veya istek havuzu yüklenince CDN hız için başka yol arıyor ve kopuyor. Şimdi hiiç Netspeed havamda değilim :joy: Ancak bazı şeyler yetkin personel gerektirir. Aynı dosyayı mesela IDM ile denediniz mi ?

Hayır denemedim. Fakat drive içerisinde farklı boyutlarda dosyalar da denedim hata alıyorum

Ama farkettiğim bir husus şöyle. Netspeed pppoe si ile indirmeye başladıktan bir süre sonra hız düşüyor sonra geri yükselirken hat kopuyor.

TurkNet pppoe si girili olduğu zaman hız hiç düşmeden devam ediyor ve indirme tamamlanıyor

Netspeed üyeliği aktifken TurkNet pppoe si ile mi kullansam ne yapsam :rofl:

90 gün şartı varmış.

Hiçbir alternatif servis sağlayıcısı TurkNet gibi değildir, hayatının bir parçası internet olan biri olarak bunu açıkca söyleyebilirim. Geri dönmüş olman güzel. Şahsen kızıyorum ediyorum ama evimde 2. internet kullanmak zorundayım. Gidip ıvır zıvır net , üf püf net gibi garip sağlayıcılara güvenmektense ya da ne bileyim bu hattı da TT, veya TT altyapısıyla SOL’e vs. taşımaktansa tercihim TurkNet’ten yana… Muhtemelen bir 2 sene daha dururum, o zamana da Gigafiber gelir diye düşünüyorum.

4 Beğeni

Eğer PPPoE Stopped sorununu Çözerler ise TurkNet in tek eksi yanı 100 üstü paketler kalır benim için :slight_smile:

1 Beğeni

hayırlı olsun TurkNet inş 100 üstü paketler çıkarır da siz de rahatlarsınız

2 Beğeni

işte benide düşündüren en büyük sorun bu evet belki hız vb konular aynı ama iş teknik içerik işine girince yeni gelişmekte olan şirketler bu konuda sorun yaşıyor türknetin bu konuda artısı var çünkü internet hızı ayrı olarak girilen her sitede değerleri kontrol ediyorlar teknik gücü daha yüksek bende kızgınım halada kızgınım ama şuanda sorunsuz hizmete karşı geçiş yapmak sorun yaratıyor.

1 Beğeni

Merhabalar ben de TurkNet’e geçmek üzereyken kapısından dönüp aynı firmaya geçiş yaptım. O süreci @Baran beyle de konuşmuştuk. 3 gündür kullanıyorum ama gerçekten daha önce ttnette iken sabit olarak alabildiğim 75-79 arası hızı doğru düzgün alamıyorum. Özellikle akşamları ciddi bir hız düşüşü yaşıyorum. Modeme dns tanımlıyorum hız normale döner gibi oluyor 15 20 dk sonra yeniden 30-50 arası hızlara düşüyor. Yeniden otomatik dnse alıyorum geceleri hız normale dönüyor ertesi gün öğleden sonra yeniden düşüyor. 3 gündür hep böyle. İki kere destek kaydı açtım sağolsunlar hemen döndüler ama sorunum çözülmeden kayıtlarım kapatıldı. Tüm bunlar olurken en son yapılan işleme kadar pingde sıkıntı yoktu artık o da var :)) Bir iki gün daha düzelmezse yeniden TurkNet ile şansımı denemek istiyorum. Siz hemen TurkNet 'e dönebildiniz mi @BLackOwL ? Yeni geçiş yapılan bir firmada 3 ay kalmak zorunluluğundan bahsedilmiş şuan istersem bu firmadan TurkNet’e geçiş yapamaz mıyım? Hat değerlerimi de aşağı bırakayım Şimdiden teşekkürler…

2 Beğeni

Öncelikle sizede geçmiş olsun. Evet 3 ay zorunluluk maalesef var. Ben netspeed iptal edip geçtim

2 Beğeni

Tüketici olarak aldığın hizmet ayıplıysa fesh etme hakkın var. 1 Allahın kulu bunu engelleyemez… Bu arada bizde kredi kartıyla 10aylık kampanyaya geçtik. TurkNet’i bırakmak bizim için çözüm değil nedeni ise TürkNetten alacağımız hizmeti başka 1 yerde alma riskine giremeyecek olmamız… Şanslıyım ki kredi kartımla çekim yaptıktan sonraki gün onu peşin 6 takside bölebildim enpara sayesinde…

3 Beğeni

Haklısın şanslı olabilirsiniz :sweat_smile:
Tepki etki olayını rafa kaldırıyoruz kabullenmiş toplum olduk yazık yha

1 Beğeni

İçinden çıkılamaz bir hal alırsa öyle yaparım artık ben de napalm tecrübe hep bunlar :pray:

1 Beğeni

Maalesef öyle. En azından içimde kalmadı derim :slight_smile:

bu enparayı bende denemeyi düşünüyorum nasıl sizce ?

Enpara hayatında görebileceğin en iyi bankacılık hizmetini veriyor. Bankacılığın TurkNet’i gibi. Hiç bir şeyin işlem ücreti yok (EFT, Fast vs.). Özellikle en güzel yanı bu. 2017’den beri kullanıyorum. Memnun olmadığım bir durum yaşamadım. Müşteri hizmetleri ise çok ilgili.

2 Beğeni

kredi veriyor mu enpara

2 Beğeni

Veriyor.

1 Beğeni