Netspeed'ten Türknet'e Geri Dönüş

Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 1 hafta önce TurkNet’in zam olayına kızıp zaten alt yapım fiber ne olabilir ki diyerekten Netspeed’in 200’lük paketine geçiş sağladım. Geçiş çok hızlı oldu 2 gün içinde Netspeed abonesi oldum. Aldığım hız gayet iyi idi 270 Download 28 Upload görüyordum Fakat 3 gün önce saçma bir sorun ile karşı karşıya kaldım.

Google Chrome Tarayıcı Üzerinden Google Drive dan dosya indirmek istediğim zaman sürekli Ağ Hatası almaktaydım

İlk önce sorunun Google Chrome da olabileceğini düşündüm. Chrome sildim yükledim farklı tarayıcı denedim çözüme ulaşmadı. Daha sonra Google One ekibi ile 3 saatlik uğraş sonucu dosyayı kendileri ile paylaşmam üzerine kendilerinin indirebildiklerini öğrendim. TurkNet ve Türk telekom kullanan arkadaşlarım ile dosyayı paylaştığım zaman onlarda indirebiliyordu.

Daha sonra tekrar eden denemelerim sonucunda Ağ hatası aldığım zaman modem loglarında bu hatayı aldığımı farkettim

Daha sonra Netspeed ile iletişime geçtim ve durumu anlattım. Müşteri hizmetilerine bağlanmam gerçekten çok hızlıydı fakat karşımdaki temsilcinin teknik bilgisi hiç yoktu. Olayı anlattığım zaman 25 Gb dosyanın boyutunun çok yüksek olduğu için kopma yaşıyor olabileceğimi söylediler. konuşma sürekli saçma bir vaziyette ilerledi. 3 günden beri 10 farklı müşteri hizmetleri ile görüşmeme rağmen kendilerini bir sorunun olduğuna ikna edip inceleme dahi başlatamadım.

Dün akşam bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine modem arayüzüne TurkNet PPPoE bilgilerini girerek aynı dosyayı sorunsuz indirebildiğimi keşfettim. Modem arayüzünden tekrar Netspeed PPPoE bilgilerini girdiğimde yine Ağ hatası aldığımı farkettim. Bu keşfettiğim problemi yine Netspeed müşteri hizmetlerine aktardım yine bilgisayarım ağ kablom suçlandı ve Netspeed ten bir şey olmayacağının farkına vardım ve kürkçü dükkanına geri döndüm.

9 Beğeni

Konuyla alakalı özel mesaj üzerinden sizinle sohbet ettik. Buradan da tekrar aileye hoş geldiniz diyorum :wave:

Çok teşekkür ederim. Hoş buldum :slight_smile:

Merhaba, @BLackOwL Geçmiş olsun diliyorum. Tekrardan hoş geldin.

Çok teşekkür ederim. hoş buldum.

1 Beğeni

Tekrardan hoşgeldiniz :hugs:

1 Beğeni

Gel gel :relaxed: bizim pppoe kopma sorunu da uzun uğraşlar sonucu MedNautilus ve Gayrettepe de önümüzdeki hafta yapılacak olan çalışma ile düzelecek inş, sorunsuz kullanırız bundan sonra.

200 lük paketinde ayrı paketimi varmış yoksa portuna 270 mi gönderiyorlar?

Merhaba, geri dönüş nasıl oldu? Başka sevis sağlayıcıya gidince belli bir süre sonra yeniden taşıma yapılabiliyordu sanki.

Ayrıca şu Keenetic günlük dosyaları bazılarının (!) canını yakıyor sanırım. Başka da böyle cihaz yok gördüğüm kadarıyla.

İnşallah hocam :slight_smile:

1 Beğeni

TurkNet te 100 pakette 130 alıyordum. Netspeed te 200 lük pakette 270.

Yazımı tamamen okumamışsınız sanırım :slight_smile: modem ile alakası yok. Aynı modeme TurkNet pppoe si girince sorun yok

1 Beğeni

Hoş bulduk hocam :slight_smile:

1 Beğeni

Bu netspeed deki sorun da TurkNet de olan pppoe kopması gibi saçma sorunlardan biri.

Şu sorunu kanıtlayacağım diye neler çektim neler. 1 seneme maal oldu.

Sonunda hata çözülecek önümüzdeki hafta

Temsilcilere hiçbir şey anlatamıyorum. İndirme yapın diyor yapıyorum anlık 240 mbps gözüküyor hızınızda internetinizde sorun yok diyor geçiyor :grinning:

Dns’leri değişip denemiş miydiniz?

1 Beğeni

Farklı bir dns girdiğimde kopma daha hızlı gerçekleşiyor. Netspeed in dnsi ile 25 gb dosya neredeyse bitmek üzere iken ağ hatası alıyorum

Cloudflare veya google dns ile saha 3 5 gb inmeden net kopuyor

1 Beğeni

Bu sorunun bazı çözümleri var farklı tarayıdan denemek, güvenlik duvarı antivirüsü kapatmak, uzantıları devre dışı bırakmak, dosyları tek klasör olarak indirmek, ya da pcye drive indirip programla eşitlemek gibi. İSS’le alakasını nedir kota mı uyguluyor, engelliyor mu napıyor ilerde geçersem diye soruyorum sadece.

1 Beğeni

Google one ekibi ile 3 saat boyuncs her şeyi denedik :slight_smile: mcafee antivirüsü kapatmak. Güvenlik duvarını kapatmak farklı tarayıcı denemek 3gblık film bile hata veriyor.

• olarak hiçbir şey değiştirmeden arkadaşımın TurkNet pppoe sini girdiğimde indirebiliyorum

Buyrun sorun 3 gündür 1 dosya indiremedim.

Açıkçası ben de Türknetin bu zam olayına aşırı sinirlendim ve NetSpeede geçiş süreci başlattım evimdeki internet için, diğer aboneliğimi ise memnun olmamdan dolayı TurkNet 'te tutacaktım fakat nedendir bilmiyorum belgeleri hazırlamama rağmen firmaya iletmedim. Şu türknetten toplu geçiş furyası bir bitsin gidenler ne diyor o zamanki fiyat politikası ne olacak vs. bunlara bakıp karar vermeyi düşünüyorum. Her ne kadar zammın yapılmasından çok yapılış şekli TurkNet 'e olan güvenimi büyük ölçüde kırsa da genel olarak sorunlarımın çözülmesi ve performans kaybı yaşamamam gibi durumları gördükçe gidip geri dönme riskini de alasım yok, en azından şu anlık. Bir de bölgemdeki GigaFiber yatırımını durdurmasalardı çok daha iyiydi :slight_smile: Diğer firmalar da zam yaparsa ve fiyatlar birbirine yaklaşırsa geçiş yapmayacağım ama TürkNetin fiyatı şu anki gibi diğer firmalardan fazla yüksek kalmaya devam ederse o zaman geçenlerin yorumlarına göre karar vereceğim. Zaten bütün firmalar tahminimce Ağustos sonuna zam yapacaklar.

1 Beğeni