Netflix netspeed ile anlaşmış

Merhaba arkadaşlar tüm teknoloji kanalları netflix in netspeed ile anlaştığını sunucuların türkiye ye geldiğini söylüyor sunucular türknet te değil miydi zaten

Link atabilir misin? Ben de sunucular TurkNet’te diye biliyordum.

1 Beğeni

Donanım haberde paylaşmış

Netflix Türkiye sunucuları uzun zamandır TurkNet’te. Anadolu’nun çeşitli bölgelerine ek sunucu açılmak istenmişse bunu o operatör vasıtasıyla yapıyor olabilirler.

ilk dh toplantısı olduğunda istanbula gitmiştim sinan kurmuş abimizde netflix sunucuları hemen altımızda o yüzden en hızlı bağlanan biziz diyordu ben de ondan şaşırdım

2 Beğeni

Hayır turknetin sadece direkt bağlantısı bulunuyor o da nasıl mümkün olabiliyorsa artık turk telekomun hattını kullanıyorlardır muhtemelen yine. NetSpeed komple netflix kütüphanesini türkiyeye getiriyor anlaşmalı olarak. Sonuçta hepimiz daha düşük gecikmeyle netfixe bağlanacağız :slight_smile:

hadi hayırlısı o zaman hocam :slight_smile:

1 Beğeni

Simdi en hızlı bağlanan turknet ya netspeed mi olur artık yoksabizde getirilen sunuculardanmi girecez

Kurulum tamamlanmisgaliba sunucularin

Hem netspeed hem de Netflix kullanıcılarından kullanım test sonucu bekliyoruz.

Netspeed kullanırken netflixin sunucusu size yakınsa muhtemelen en guzel değerleri alırsınız ancak sunucudan uzaklaştıkça yine en güzel değeri ana hatların sahibi ve sayısının çokluğuyla turk telekom alacaktır.