Net var ama net yok🤔

Merhabalar dün akşam modeme giriş yapmayı denedim fakat şifremi kabul etmedi. Bende reset attım. Tam ayarları yapacakken bağlandığında net yok uyarısı geldi. Modeme bakınca net var ama bağlanınca internet yok diyor. Olan internet neden reset atınca gider?

PPPoE ayarlarında kullanıcı adı ve şifrenize ilaveten vlan id’yi 35 olarak tanımladınız mı?

Bu bilgiler bende yok malesef sadece reset attım otomatik kurulum yaptım ama olmadı.

Bu kurulum video’sunu izleyerek kurulum yapabilirsiniz. Fiber kullandığınız için ETHWAN profiline bilgilerinizi gireceksiniz. Video’da VDSL kısmına giriyor, ona dikkat edin.

Kullanıcı adı ve şifrenizi TurkNet online işlemlere giriş yaparak öğrenebilirsiniz. ETHWAN profilinde Vlan ID’yi de 35 olarak tanımlamayı unutmayın.

Çok teşekkür ederim sağolasın oldu​:sunglasses::kissing_heart:

Son bir derdim kaldı sanırım dün indirme 300 mblerde idi şimdi 60 oldu yükleme yine yüksek. İndirmede ki kayıp neden sizce.

Hat yoğunluğundan kaynaklanmakta, sizin tarafınızda bir problem yok :slight_smile: TurkNet kapasite genişletme çalışmalarına devam ediyor.