Neredeyse 2 ay olacak Fiber kablolar çekildi Öyle kaldı

Merhaba İst Bahçelievler Zafer mahallesinde oturuyorum.Sokaklara neredeyse 2 ay oluyor kablolar çekildi apartmanlara kadar ama süreç dondu kaldı.
Birde 3 sokak arkamda ki arkadaşım vdsl süperonline başvuru yaptı “bu sırada gigafiber kablolar binalara kadar geldi ama süreç dondu kaldı oda beklemek istemedi”. Geldiler bağladılar birde demezlermi 2 ay içerisinde süperonline fiber çalışmasına başlıyor, sizi fiber müşterimiz yapacağız. Gigafiber aktif olmadan sanırım TürkcellSuperonline fiber döşeyip altif edecek. Kafamda deli sorular…

2020 Aralık’a kadar ADSL’de sürünen mahallemize VDSL,SOL Fiber ve GigaFiber geldi bunca zamandır neredeydiniz :joy:

1 Beğeni

kablonere altypı için dilekçe verdim ttnet aradım talepte bulundum türkcell superonline altyapı için başvurudm hiç biri doğru dürüst cevap bile vermedi şimdi türknet fiber çekince hepsi fiber yatırım yapmaya başladı.Türknet öncü oldugu için ne olursa olsun türknet kullanacağım.

5 Beğeni

Aynısını Bizdede Yaptı Türk Telekom Apartmanda Tüm Dairelere Kabloları Çekti Sadece Fiber Kutu Kalmıştı Geriye 3 Ayda hiç birşey yapılmadı Türk Telekom Merkezine Gittik Görüştük 6 ay sonra fiber kutu takılacak dediler , 2 bin kişiyle toplu fiber açılışı yapacaklarmış şuan yeterli başvuru yokmuş , büyük ihtimal sizin bölgenizdede aynı sıkıntı var.

Bizim bahsettiğimiz türknet gigafiber hocam

1 Beğeni

gigafiber içinde aynı şey söz konusu türknet G.M katıldıgı bi youtube programında söylemişti toplu başvurular alıp öyle kullanıma açıyoruz diye

Yok hocam eğer proje ekipleri kendileri bir mahalleye plan yapıp gigafiber getirirse, başvuru yapmanıza gerek kalmadan her sokağa her binaya çekiyor. Eğer kutularda arıza durumu yoksa da 6 7 sokağı beraber aktif ediyor.(Başvuru yapmanıza gerek yok bunda da)
Eğer site yöneticiyseniz ve binanıza özel getirmek istiyorsanız o zaman kişi toplayıp başvuru yapmanız gerekiyor.

birinin girdiği yere hepsi girmese olmaz insan gibi masaya oturup bi anlaşmaya varsalarda kimi evlerde 3 tane farklı fiber varken kimileri adsl ile sürünmese keşke ama nerde o olgunluk demedi demeyin superonline gelince yanlıışlıkla kabloları keser buraya yazıyorum bakın.

1 Beğeni

Can Sungur’un başına gelen olay gibi mi :joy: Bizim gigafiber havai olarak geliyor işleri çok kolay öyle bir durumda

1 Beğeni

sadece can sungurun başına gelmedi eski evimin orda superonline telekomun bakır kablolarını kemişti telekomda fiber döşerken superonline ın fiber kablolarını kesmişti ikiside yanlışlıkla olmuş yalan söylemeninde bir adabı var üzerinden araba geçse ezilmeyecek kablo kanalını en altına kadar keserken hiçmi anlamaz bi insan , ya işçiler aşırı tecrübesiz yada kablo çeken tekel olmaya çalışıyor bu yüzden kasıtlı yapıyorlar başka açıklaması yok bence.

1 Beğeni

kablo kesen iss ta en bastan nasil bir somurgeci zihniyete sahip kendini belli ediyor. superonline ttnet bu gibi firmalar somurge zihniyetli ha diceksiniz ordaki isciye bakarak firma hakkinda hukum veremezsin kardesim ama ordaki iscinin her hareketi firmayi temsil ediyor nokta. Yillardir basvurmadigimiz merci kalmadi fiber altyapi icin Turknet altyapi cekince ne hikmetse hepsi o bolgeye yonelir oldu. Kisacasi superonline ttnet vs firmalar ellerinden gelse 16mbps adsl hizmetini isik hizinda deyip insanlara pazarlicaklar ayip be

Koparma derdindeler tt aboneliğim var Birde Turknetin tt bana 1500 tl fiyat cekiyor cayma bedeli :))

1 Beğeni

cayma bedeli denen konu ben hizmetime guvenmiyorum seni madur edebilirim aman diyim kacma bana mahkum ol benim kolem ol bana her ay odeme yap ama ben hicbir hizmet kalitesi iyilestirmesinde bulunmayayayim.Enson reklam yapmis tt begenmezseniz cayma bedelsiz iptal vs onada inanmiyorum .Al ara begenmedim iptal etmek istiyorum de bak basina neler geliyor.

50mb İnternet sunuyor fakat bana sor bakalım ben ondan memnunmuyum 1500 tl fiyat verip hadi git gidebiliyorsan oluyor el mahkum bir şey yapamıyoruz

1 Beğeni

bizim mahallede bi arkadaş 1 seneyi geçmiş kutu konulalı hala aktif olmamış onu bekliyor bizim binaya kablo bile gelmedi…

gigafiber mi bir yil olmus

Evet hocam bir yılı geçmiş hatta

benim binaya kutu cuma takildi eylul sonu aktif edilecek dedi musteri hizmetleri