Nedi̇r bu rezi̇lli̇k?

12 mbps altyapim var fakat modemden bana gelen internet 5.5 Mbps hızda yaklaşık 5 aydır bu sorunu çözemediniz ama hâlâ paramı aliyorsunuz. Şuanda bile internetim yok Dsl ışığım yanmıyor. Daha önceden 8mbps hızınızı veriyordunuz şimdi ise rezil bir şekilde umarsızca hızı düşürüyorsunuz bağlantımı kesiyorsunuz. Yapamayacaksınız yapmayacağız diyin bende başka internet firmalarina geçiş saglayayim rezil oldum be helal etmiyorum verdiğim paraları.

Hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz

Nereden bakacağım

9 Nis 2021 Cum 04:42 tarihinde Enis ile TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş. <turknet1@discoursemail.com> şunu yazdı:

Hat değerlerini pek anlamam da kardeşim kontrol sağlıyoruz 12 mb altyapıda olan internet 5.0 MB bazen 3.5 mbe düşürüyorlar kafalarına göre

Müthiş bir hat zayıflamanız var. İç tesisatınızı yenileyin. Muhtemelen direkten gelen kablolarla erişim sağlıyorsunuz. Türk Telekom’a dilekçe verin altyapı yenilemesi için. Altyapınız kötü. TurkNet’in yapabileceği bir şey yok. Bir de hattınız fastpath’de iken kopmalar olması gayet normal.
Türk Telekom tekelleşme çabalarına devam ederse altyapı konusunda gelişme yerine gerileme göstereceğiz bu gidişle.

2 Beğeni

Hat değerleriniz çok kötü.Bir de her zaman düşülen bir yanlış var,max rate’e takılmayın.Hat değerinizin max rate’i örneğin 50 mbps ise sizin sağlıklı alabileceğiniz hız 35-40 mbps olacaktır,desteklenen max. hızı almaya kalktığınızda hat zayıflamanız daha çok artacak ve kesilmeler meydana gelecektir.

1 Beğeni

aynen bana da altyapınız 76 mbps destekliyor dediler ortalama 65-67 alıyorum bazen 70 oluyor ama akşam belli saatlerde hızım 4 mbpsye kadar düşüyor. son 10 gündür düzenli olarak böyle bazen 1 saat bazen 2 saat sonra hız kendine geliyor

mesela dün akşam 2 saat hızım düzelmedi modemi fişten çıkarıp tekrar taktım hızım 65 mbpsye geri döndü

76 nın hepsini almak bazen mümkün olmuyor saha dolabının yoğunluğuna göre belli oluyor o diğer sorununuz için oi üzerinden arıza kaydı oluşturun

Özetle yeni kablo çekmen lazım ki yasal olarak internet servis sağlayıcılar bunu yapmak zorunda değil. Ücret dahilinde yapanlar var ama. TurkNet kendi altyapısı bulunan bölgelerde zaten müşterileriyle özel olarak ilgileniyor. Diğerleri çoğu zaman altyapı sorunu veya kullanıcı tesisat sorunu oluyor.