Ne olacak bu telefon spam konusu!

Merhabalar. Az önce aşağıda görselini eklediğim numaradan arandım. Kadının adı yasemin, bana kendini Turknet müşteri temsilcinizim diye tanıttı. Sıkıntım olup olmadığını sordu bende yok dedim ardından olayı digiturke getirince olayı anladım ve kapatıp engelledim. Şu türknete geçeli beni şu konudan yana gerçekten pişman ettiniz. Yetkililere sesleniyorum artık bu konuya önlem alın ! Adli süreç başlatıldı diyorsunuz ama süreçle alakalı hiçbirşey paylaşmıyorsunuz. Ya Bizi yiyorsunuz ya da gerçekten bir veri sızıntısı var. Adamlar benim 99liralık paket kullanıp xxx şehri merkezde oturduğumu nerden biliyorlar!!!

2 Beğeni

Merhaba lütfen böyle numaraları inanmayınız.
@EFG arkadaşım yetkili birimlere iletecektir.

Diğitürk- İnternet reklamı : yapan telefon listeme eklenmiştir.

yetkili birime iletiliyor onu anlıyoruz biliyoruz cemal kardeşim ama bu adamlar benim evime kadar herşeyimi nasıl biliyorlar bunu açıklayacak biri var mı?

Bitmiyor sürekli arıyorlar.

Adamlar yeni telefon açıp duruyor. Yeni telefon numarası aldın diyelim nerden bileceğiz kime ait olduğunu.
Telefonu veriyorsunuz o telefon gidiyor yetkililere bir daha arayanı görmüyorum.

tekrardan soruyorum bu adamlar benim ev adresimi turknette hangi paketi kullandığımı ve adımı soyadımı nasıl biliyorlar ? ben işin burasındayım. Ya verilerimiz satıldı yada sızdırıldı! Aksini iddia eden buyursun açıklasın

1 Beğeni

Merhaba @tsunami, böyle bir durum söz konusu değildir. TurkNet sistemleri oldukça korunaklı be herhangi bir bilgi sızma durumu söz konusu değil… Biz bu durumu sizlerle iletişime geçen numaları toplayıp hukuk birimimizle birlikte takibini yapıyoruz. Kısa süre içerisinde çözüme ulaştırmaya çalışıyoruz.

o halde günün sorusunu size tekrardan soruyorum; “BU ADAMLAR BENİM EV ADRESİMİ, ADIMI SOYADIMI VE HANGİ PAKETİ KULLANDIĞIMI NEREDEN BİLİYORLAR?”

bu sorunun cevabını bugün almak istiyorum ! Hukuki süreç süreç diyorsunuz o halde gidin davayı açın, bu numaraların bilgilerini mahkeme türk telekomdan talep etsin usulsüzlük nerdeyse ortaya çıksın biran önce !

Zaten şu an bu durum davalık. Hukuki yollara başvurduk ve sürecin tamamlanmasını bekliyoruz.

1 Beğeni

türknetin içerisinden sızan bilgilerden kaynaklanıyor veya kuryelerden

kurye olması imkansız çünkü ben kargo ile kendim çıktı alıp gönderdim. Her ne kadar Turknet kabullenmesede ya burdan ya başka yerden veri sızıntısı mevcut.

bu konuda https://ihlalbildirim.kvkk.gov.tr/ sitesin üzerinden veri ihlali bildirimi yapan oldumu hiç arkadaşlar ?

1 Beğeni