Nakil işlemi sonrası YAPA da aktivasyon sorunu hakkında

Geçen ayın 24’ünde nakil için başvurduk. Geçtiğimiz Cuma sabahı TT’den biri evdeki bağlantıları kontrol edip gitti. Cumartesi sabahı port açıldı ve hat modemle buluştu. Sonrasında hiçbir gelişme olmadı. OİM’de teknik bilgiler kısmında durum için hala OFFLINE yazıyor. Önceki hattım VDSL desteklediği için VDSL kullanıyordum. Buradaki hattım ADSL destekliyor sadece ama modem arayüzünde modülasyon türü olarak yine VDSL2 yazıyor. Değiştiremiyorum da. Modemi resetledim, tekrar tekrar kurulum yaptım ama bana modülasyon türünü sormuyor. Sorun benim tarafımda olabilir mi? Ev telefonum da çalışmıyor bu arada. Bu işlemin bu kadar uzun sürmesine anlam veremiyorum ama.

Online işlem merkezi üzerinden teknik bilgiler kısmının ekran görüntüsünü paylaşır mısınız mümkünse.

Şu şekilde gösteriyor.

Modem arayüzü de bu şekilde

Atlak var Kaydınıza bakan personelden atlak kontrolü yapmasını isteyin.

1 Beğeni

Yapa da sinyal hem ADSL hem VDSL olarak verilir, yani modem ile ilgili sorun olduğunu düşünmüyorum. Hıza göre modülasyonu seçmiş. Kurulumu VDSL olarak yaptığınızda (0/35) yine ip alamıyor iseniz @HKN ın belirttiği şekilde atlak port kontrolü şeklinde kaydınıza not ekleyin

2 Beğeni

Nakil için açılan destek kaydına yazdığım hiçbir şeye dönüş alamadım ama bunu da yazmayı deneyeceğim. Dediğiniz gibi sorun benim tarafımda değilmiş. Modemin root arayüzüne girip modülasyon türünü adsl yapıp denedim sonuç aynı oldu. Beklemek durumundayım.

2 Beğeni