Modemin geç ıp alması ve hep aynı sayıda hata çıkması

Merhaba arkadaşlar garip bir sorun yaşıyorum snr değerim de vs. sorun yok ancak modemi kapatıp açtığımda modemin ıp alması 4-5 dakikayı buluyor ve bu esnada sürekli olarak aynı sayıda hata çıkıyor sizce neyden kaynaklanıyor olabilir?

Hocam bu sorunla 6 aydır uğraşıyorum. Size tek tek yapacaklarımızı söyleyeyim…

İlk başta farklı modemler ile de deneme yapacaksınız. İp alma onlarda da uzun sürüyor mu.
(Ben 3 farklı modem ile denedim)

Eğer ediyor ise, destek kaydı açarak pppoe kullanıcı adı ve şifrenizin değiştirilmesini isteyin.

Bu adımdan sonra sorun büyük ihtimalle çözülür ama benim gibi sizinkide çözülmez ise.

Ssg, bng kapasitelerinin kontrol edilmesini isteyin, size ip veren ssg kapasitesi dolu ise ip almanız uzun sürüyor olabilir.

Kapasiteler de de sorun yok ise işte sorun nerede bilmiyorum :smiley: temsilcilerde bilmiyor :smiley:

Bende bu adımdayım şuan, 6 aydır illahlah ettim şu ip alma sorunundan 10 dk sürüyor şaka gibi

önerilerinizi deneyeceğim inşallah sorunum çözülür. umarım sizin de sorununuz en kısa sürede çözülür cevap için teşekkürler.

Sorun tek benlik değil dün öğrendiğim bir bilgi ile santraldeki ssg de sorun olduğu benim gözümde kesinleşti, destek kaydına da yazdım. Araya hafta sonu girdi benim ile ilgilenen kişi yok herhalde bugün. Pazartesi cevap verirler.

Türktelekom kullanırken böyle bir sorun yoktu TurkNet 'e geçtiğim günden beri böyle ssg dediğiniz şey TT cihazı değil mi?