Modemi telekom direğinden gelen kabloya bağlamama rağmen değerler kötü ve kopma problemlerim var, ne yapabilirim?

Size kaydınız üzerinden arkadaşlarım bilgi vermişler. Daha önce söylediğim gibi kendinize sağlam bir test modemi bulun. Onunla kontrol edin hattınızı… Bu durumlarda sorun modem kaynaklı olabiliyor ki zaten sizin hizmetiniz 14 gündür yerleşik operatör ve TurkNet tarafından kontrol ediliyor.

Şu an sadece fikir istiyorum, bi arkadaştan alma gibi bi durumum şu an yoksa, nereden bulabilirim? Modem kiralayabileceğim bir yer var mıdır?

Bu konu hakkında hiç bir fikrim yok.

Yerinde destek ekibi için demedim. TurkNet teknik destek personeli içindi sözlerim. Tekiz personeli hakkında bilgim yok.

1 Beğeni

Yeni bir modem satın alın eğer modem sorunlu ise modem yenilenir, değilse yedek kalır.

1 Beğeni

Ben sorunun dış tesisatta olduğunu düşünmedim değil, @ModeratriX hocam da tahmini belirtmiş. Eğer modem de sorun yok ise Fast modun da 5 haneli CRC Birikimi aşırı. Bence modem de sorun olmadığını kesinleştirisek, temsilciden fast path den ınterleaved path veya aynı türde ki (fast path) farklı bir porta geçişinizi isteyin. İnterleaved modda ping süreniz etkilenebilir. Tabi dış tesisatta olan ek ve bağlantıları da bu durum ile sonuçlanabilir.

Madem durum buna geldi, bana stabil, 5Ghz olmasa da olan (bu modemde bi kere bile kullanmadım zaten), ucuz* bir modem önerebilir misiniz?

Yok şu teknolojiyi desteklesin vs. pek umrumda değil, zaten modemde sıkıntı olduğunu pek sanmadığımdan yeni modemle kanıtlayabilirsem yine eskisini kullanırım herhalde. Ama ne olur ne olmaz, aldığım şeyi de kullanabileyim.

Letgodan zyxel tp link huawei modemleri var çift antenli 2.4 ghz bunlarda iş görür denemenizi de yaparsınız 50-70 TL arası bulunur

50 ye 70 e bulunan modemden de çok şey beklememek gerekir. Yedek bir 5ghz modem almak daha mantıklı değil mi?

2 Beğeni

5 ghz olmasa da olur dedi ve dediğim modemler gayet kaliteli modemler sonuçta en kaliteli modemleri yapan firmaların elinden çıkıyor yine en azından testlerini gerçekleştirir. Arkadaşın elinde zaten ideal bir modem varmış kalkıp bi 400-500 tl daha modeme vermesi mantıklı gelmedi. Varsa o kadar parası alsın hatta alırım diyorsa onuda önereyim yani :slight_smile:

1 Beğeni

@ModeratriX @quickally

Aynen 5Ghz gerek yok, müstakil bi evde kalıyorum zaten ve evde de o kadar kablosuz eşya kullanmıyoruz. Kablosuz da zaten kabloluyla neredeyse aynı hızı veriyor yani olmasa da olur.

Bu arada neden bilmiyorum ama letgo’da arama yapamıyorum. Sahibindene baktım, orada 50-70 liraya çoğu arızalı satıyor. Siz nerede buldunuz :smiley: (Bir de şimdi kendi ilimde baktım da en az 100 liradan başlıyor, sanki alttaki sıfır daha mantıklı olacak)

Son olarak, sıfır olarak bunun fiyatı 200 lira olduğundan belki direk bunu mu alsam diyordum. Dediği gibi yedek kalabilir diye de düşündüm.

https://www.n11.com/urun/zyxel-vmg1312-t20b-24-ghz-300mbps-wi-fi-vdsl2-adsl2-modem-router-1445516?magaza=usakturuncushop&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel

Letgodan sağlam ürün bulabilirsiniz en fazla vereceğiniz para da 100 tl olsun. Cidden paranıza yazık yani

Dediğiniz doğru, letgo da ürünler 120 den başlıyor neredeyse. Ve alırken mutlaka internet hattına bağlayıp test ederek alın. Zyxel yerine sıfır tenda almak daha mantıklı. En azından yeni ürünler

1 Beğeni

Herhalde bundan bahsediyorsunuz değil mi?

https://www.akakce.com/modem/en-ucuz-tenda-v300-300-mbps-vdsl2-fiyati,54893302.html

1 Beğeni

Evet, piyasada ki uygun fiyatlı ürünlerden biri

2 Beğeni

Tenda v300 modemi aldım ve emin olmak için de 2 gündür kullanıyorum. Utanarak söylüyorum ki görünüşe göre sorun baştan beri modemdeymiş. 2 gündür herhangi bir kesilme problemi yaşamıyorum. Modem daha yeni olduğundan ve internet sadece akşam saatlerinde (ve genelde saat başlarında) gittiğinden sıkıntının modemde olduğuna pek ihtimal vermiyordum.

Buradan gerginikle yaptığım atarlardan ötürü hem sizden hem de destek elemanlarından özür diliyorum. Yardımlarınız için de teşekkürler.

@EFG @ModeratriX

2 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim iyi günlerde kullanın :hugs:

3 Beğeni

Hocam merhabalar tekrardan.

Sadece fikrinizi almak için soruyorum bunu. Garantiye yolladım ve oradan da sıkıntı yok diye yolladılar. Bu noktadan sonra siz nasıl bi yol izlerdiniz?

Şimdilik aklıma gelen onlar bıkana kadar garantiye yollayıp durmak, nasıl olsa hali hazırda çalışan bi modem var artık. Ama belki siz başka bir fikir verebilirsiniz diye sormak istedim.

@EFG @ModeratriX

Aynı şikayetten dolayı tekrar garantiye gönderin. Tekrar geri geldiğinde tüketici hakem heyeti aracılığıyla cihazdan sürekli yaralanamama sebebiyle değişim isteyebilir veya tamamen iade isteyebilirsiniz

2 Beğeni

Aynen galiba böyle yapacağım artık, teşekkür ettim tekrardan.

1 Beğeni