Modeme ip gelmiyor ve sorunu çözebilen yok

@Gulnare , şuan sizin yazdığınızı da ilettim tekrardan kontrol edebilir misiniz dedim. Bakalım.

Son çare olarak saha görevlisi veya turktelekom müdürlüğüne ricada bulunun. Tahminim yakaladığınız her saha görevlisi bu sorunu cihazından halledebiliyor.

Şaka gibi ya, modeminize sinyal ulaşıyor diye beni arayan kişinin süreçle ilgili bilgisi hiç yok. Yani sürecin nasıl ilerlediğini neler yapıldığını bilmiyor. Modem firmasıyla görüştünüz mü diyor, modemde sorun vardır diyor, ücretli ekibimizi yönlendirebilirim diyor. Resmen şaka gibi ya. Modem firmasıyla sorunun ilk günü görüştüm. Sorunun ilk günü modemleri arkadaşımın evine götürüp orda baktık, sorun yok. Zaten ÜCRETLİ ekibiniz geldi ve size bilgi formunu doldurup gönderdi. Bunları söyleyince network ekibine yönlendiriyorum diyor. Resmen şaka gibi. Kim ilgileniyordu şimdiye kadar ne oldu da vazgeçtiler ve sen devraldın. İnanılmaz ya.

Kaydınız ile hem yerel sağlayıcı hem de Network birimiyle organize şekilde ilgileniliyor. Endişelenmeyin, gereken adımlar atıldı. Gelişme olduğunda buradan bilgi vereceğim.

Sonunda uğraşıp TT saha ekibinden birine ulaştım. Sorunun portta olduğunu değişmesi gerektiğini söyledim. Sorun portta olsa biz sistemden görürdük, hat verileri iyi olmazdı falan dedi. Ben çok ısrar edince sorunun portta olduğuna ikna olmadıysa da değiştirmeyi kabul etti. Bugün port değişikliği yapıldı ve internet bağlantısı şuan var. Ama şuan hız problemi yaşıyorum. Hat verilerini paylaşacağım hat verilerinde bir sıkıntı olup olmadığı bilgisini verebilir misiniz?

1 Beğeni

Hat Verileri:

=============================================================================
xDSLFwVersion: FwVer:5.12.26.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
Line State: Up
Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
Annex Mode: ANNEX_B

INP downstream: 0
INP upstream: 0
shineGINPdownstream: 0
shineGINPupstream: 0
reinGINPdownstream: 0
reinGINPupstream: 0

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 35838 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 6143 kbps

near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 0
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime :4 min, 55 secs
DSL activetime :0 min, 21 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 12.0 dB
output power upstream: 3.1 dbm
attenuation downstream: 6.4 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 16.5 dB
output power downstream: 13.2 dbm
attenuation upstream: 0.0 dB

Bit table:
carrier load: number of bits per tone
tone 0- 31: 00 00 00 00 00 00 00 22 22 23 44 45 54 55 66 65
tone 32- 63: 09 99 99 aa 9a aa aa ab ab bb bb bb ab bb bb bb
tone 64- 95: ab bb bb bb ab bb bb bb bb bb bb bb bb ab bb bb
tone 96-127: bb bb ab ab ba aa ab aa ab bb ab ba ab aa ba aa
tone 128-159: ba aa ab aa aa ba aa aa ab ab bb aa bb ab aa ab
tone 160-191: ba ab aa ab ab aa aa aa aa aa aa aa aa aa aa aa
tone 192-223: aa aa aa aa a9 aa a9 99 99 99 a9 99 99 99 9a 99
tone 224-255: 99 99 99 99 99 99 99 98 99 99 99 99 99 99 89 99

TurkNet online işlemler üzerinden yaptığım hız testi. Diğer hız testi yaptığım siteler açılmadığı için sadece bunu paylaşabiliyorum.

Hat değerleri normal görünüyor. Ara ara hız testi yapınız. Değişim olacakmı bakalım. Saha görevlisi sorunun sebebini söyledi mi?

Şuan sorunu çözdüm. Şimdilik hız testlerinde bir problem görünmüyor. İlk günden beri port değişimi yapılması gerektiğiyle ilgili o kadar üstelememe rağmen yapılmadı. 21. günde port değişimi yapıldı ve sorun çözüldü. TT saha ekiplerini şikayet etmekte kararlıyım. Bugün TurkNet destek hattından ayın 11’inde çözülmesi gereken genel arıza mesajını aldım ama port değiştikten sonra sorun çözüldü. Umarım TurkNet, TT’nin genel arıza oyunlarına bir çözüm üretmeyi başarır. Sorun çözülmüştür, konuyu kapatabilirsiniz.