Modem Seçimi Hakkında (DSL51 Aldım)

Arkadaşlar merhabalar. VDSL/VDSL2 destekleyen ve wifi çekim gücü iyi olan bir modem bakıyorum. Bütçem 500-550 Maksimum. Daha önce Kenetic Extra ve Zxyel TB50 kullandım çok memnun kalmadım iade ettim. Bana Half-Life, CS, CSGO gibi oyunlarda wifi ile oynarken sorun yapmayacak ve wifi ile 6-7 cihaz bağlandığında kasmayacak arayüzü hızlı, DMZ destekli bir modem önerecek olan var mı? Kullandığınız modemlerle alakalı bilgi ve sorun paylaşımı yaparsanız sevinirim…

Gündemimde olan modemler;

• Asus DSL-AC750
  • Asus DSL-AC51
  • TP-Link vr300
  • TP-Link vr600

bunun dışındaki modem önerilerinede açığım. Teşekkür ederim şimdiden.

ac750 ile ac51 aynı modem değil mi ben mi yanlış biliyorum ?

Ac51 artık eskimeye başladı ethernet portu 2 adet ve usb girişi yok 5 ghz anteni bir adet

extra dsl ve hero dsl önerebilirim

evet donanım olarak aynı gibileri biri güncel biri eski hali… kenetic extra dsl aldım daha önce ama wifi memnun kalmadı hocam çok kötüydü o yüzen iade ettim

Keenetic Extra dsl alın kafanız rahat takılın eğer bütçeniz el veriyorsa Hero dsl’e de yönelebilirsiniz çekim kapsamı anlamında sizi daha da memnun edecektir.

1 Beğeni

kenetic extra dsl aldım daha önce ama wifiden memnun kalmadım hocam çok kötüydü o yüzden iade ettim

TB50 özellikle Keenetic çekim konusun da pek olumsuz deneyimle karşılaşmadım. Aşşağıda ki modelleri alabilirsiniz fakat çekim konusun da yine aynı durumla karşılaşırsanız modeminizin konumlandırdığınız yerin ve çevresini kontrol etmek gerekir. Genel olarak, ben memnunum.

1 Beğeni

teşekkür ederim, nasipse ac51 asus konusunda karar kıldım sayılır :pray:

Rica ederim. Umarım, istediğiniz verimi fazlasıyla alırsınız. :sunglasses:

1 Beğeni

inşallah üstad artık nasip bakalım :+1:t4:

1 Beğeni

ac 750 ac 51 den daha üstün değil mi özellik olarak birde wifi performansı anlamında sizi çok tatmin edeceğini düşünmüyorum t50b ve extra dsl gibi bir performans alırsınız bence yinede alırsanız sonucları bizimlede paylaşmanızı rica ediyorum.

1 Beğeni

ac51 bi tık eski olduğu için wi-fi gücü kesilmemiş olduğunu umuyorum. Yeni wi-fi modemlerde avrupa standartları gereği radyasyon bilmem nesi durumu gereğince sinyal güçleri kısıtlanmış. O yüzden zarımı ac51 e atacağım. Sonuçdan sizleri haberdar edeceğim

hocam ac51 i yakın arkadaşım kullanıyor 5ghz gerçekten kötü haberiniz olsun

1 Beğeni

5ghzi iyi olan bir cihaz tavsiyeniz var mı peki ? Gerçekten sıkılmaya başladım bı modem seçme işinden kusura bakmayın :smiley:

Hocam antenlerin desibeline anten özelliklerine bakarak araştırın bence :joy:

1 Beğeni

db miktarları hepsinde aynı hocam sıkıntı o değil bence :slight_smile: Vaktş zamanında tp-link desteği bunu demişti bana;

“> Merhabalar,

Türkiye ve Avrupa ülkelerinde yer alan kablosuz modem, router, access point vb iç ortam cihazların anten çıkış güçleri 100mw – 20dDm olarak belirlenmiştir. Yasal sınırlamadan dolayı modemlerin çıkış güçleri sabit kalmaktadır. İç ortamlarda Kablosuz modemlerden verim almak için modemi evin tam orta noktasına konumlandırılmasını önerilmektedir. ”

Dediği doğru. benim yakın bir abime keenetic aldırdım memnun olmadığını belirtti sonra nereye koyduğuna baktım

tv nin yanına subwoofer in üstüne koymuş evin en dış odasına subwoofer açınca sinyal etkileniyor hız 1 lere düşüyor kapatıyor hop son hızı alıyor :joy: modemi ortaya aldırdım tüm sorunlar çözüldü evin her köşesinde 5 ghz çekiyor

Özellikle modem evin ortalarında olmalı ve yüksek bir konumda olmalı sonrasında yanında parazit yaratacak bir cihaz bulunmamalı

1 Beğeni

aynen reis bakalım zaten modeme hiç elektronik cihaz olmayan bi yer ayarlayıp yukarı koyacağım. Karantinam bitince elektrikci çağırıp gerekli ayarlamaları yaptıracağım nasipse

Hadi hayırlı olsun şimdiden hocam

1 Beğeni

teşekkür ederim sonuçları konu altından bildireceğim :vulcan_salute:

Csgo gibi bir oyunda neden wifi ? ethernet kablosu çekin en mantıklısı bu