Modem/Router arayüzüne ipv6da girmek

Arkadaşlar modem arayüzüne ipv6 ile girmenin yolu var mı acaba? Muhtemelen yok ama yine de sorayım dedim :smiley:

OpenWrt kullanıyorsanız local ipv6 adres desteği var:

Merhaba routerin ipv6 adresini tarayıcıya yazarak girebilirsiniz. Dışardan erişime açık olmalı ama. Tarayıcıya biraz farklı bir şekilde yazılıyor
http://[2001:4860:0:2001::68] şeklinde tam adresi yazmalısınız. Link local içinde aynı yazım şekli kullanılır.
Muhtemel ikinci soru: Evet heryerden ulaşılabilir. ipv6nın özelliği bu zaten.

Bağlanılan kaynaktaki network ipv6 desteklemiyorsa bağlanamaz :innocent: O adresi anlamayacaktır. Örneğin cep telefonu şebekeleri. Ancak 1.1.1.1 gibi bir dns hizmeti olursa çalışır adres.

:grin: doğrudur bağlanmaya çalışan istemcinin ipv6 adresi olmak zorunda atlamışım.

Benimki openwrt desteklemiyor.
@A.OZGUR teşekkür ederim sayende buldum.
@btekcan Bildiğin üzere bütün tarayıcılar chromium tabanlı neredeyse bunları geliştirken elbette ipv6 desteklemesi için yazılım gerçekleştirmişlerdir. IPv6’nın geleceği olmadığını bizden daha çok onlar biliyor sonuçta… Modem ya da router söz konusu olursa onlar zaten ilk adımı atman zorunda olan ilk kişiler nedeni ipv6ya geçiş zorunlu halde…
Bu arada vbende tplink vr300 var kendi siteleri halihazırda ipv6 tam uyumlu…

Yazdığınızı 2 üniversite bitirmiş ve bilişim alanında 35 yıllık tecrübem ile anlamadım ???

Sanki bir makale google’da çevrilmiş bana yazılmış gibi kusura bakmayın.

1 Beğeni