Modem Resetleme sonrası internet yok

bendede aynı modem var yardımcı olurmusun lütfen

Modem marka modelini Google üzerinde aratıp kurulum videolarına veya anlatımlarına ulaşabilirsiniz. farklı bir sorun yaşıyor iseniz bir konu başlığı oluşturarak forum kullanıcılarından destek alabilirsiniz.

1 Beğeni

Bana da atabilirsin

Öncelikle merhabalar sorununuz için üzgünüm. Bana detaylandırırmısınız acaba Dsl ışığı yanmaktamı, yanıyor ise ınternet ışığıda yanması gerekmede bunların her ıkısıde yanıyorsa kurulumunda sorun var demektir. Eğer bunlarda sıkıntı yoksa kurulum yapıcaz bana modem ismini paylaşman gerekecek sana kurulum şeklini anlatacağım. :slight_smile:

1 Beğeni

Buda modem

Işıklar böyle

Ben kurulum yaptım önceden
Ping yerel domain ile ping uzak domain de kırmızıydı ama onlar geçti şimdi sadece Ping ppp gateway kırmızı yanıyor

Bende de aynı sorun vardı TurkNet network ekibi yeni kullannıcı adı ve şifre tanımladı sorun düzeldi ve bu hatayı kendim 1 hafta araştırıp çözümü bulup kendim talep ettim uzaktan dediğim bilgileri değiştirdiler düzeldi

Merhabalar Kurulum için modeme reset atmanız gerekmekte sıfırlayın modemi , modem sıfırladıktan sonra size verilen kullanıcı id ve şifreyi gerekli alanlara giriniz ve 1 dk içerisinde internetiniz gelmez ise müşteri destek hattına kullanıcı adım ve şifrem değişimesini taleb etmekteyim dersen yardımcı olurlar.

Bende modemi kapatıp açtığımda internet telefonda bağlı olduğu için gelmiyordu. Switchten kabloları çıkarıp taktığımda düzeliyor. Kısacası sabit telefon ile uyuşmazlık yapıyor…

öyle ise sizin spliter bozuk. onu kontrol etmenizi öneririm.

1 Beğeni

merhaba, modeme reset attım sonrasında herşeyi yaptım modemde ışık gözüküyor TurkNet yetkilisi de internetin gözüktüğünü söyledi ancak biz wifi ve kablolu birşekilde internete giremiyoruz. yardımcı olur musunuz? ne yapmamız lazım?

Modemi resetledikten sonra wi-fi ağınızın ismi ve şifresi de değişmiştir. Varsayılan wi-fi şifresi genellikle modemin altında veya arkasında yazıyor olması gerekir. Evde modeme kablolu bağlayabileceğiniz bir bilgisayar varsa oradan modemin arayüzüne girip wifi adını ve şifresini değiştirebilirsiniz.