Modem önerisi acil yardım. Gün içinde sağlayıcıyı türknet'e taşıyacam

VDSL altyapınızın desteklediği maksimum hız:
44 Mbp s
8 Mbps’e Kadar Upload
İndirme hızı tahminidir. ~ 4 Mbps fark edebilir

40 ile 50 mbp s olarak buluyor.

Bu ve daha üstü hıza geçecebileceğimizi baz alarak kullanabilmem için bana hangi modemi önerirsiniz.

Şuan farklı İSS’nin adsl alt yapısına aboneyim, Türnet Vdsl’e ne kadar sürede geçişim sağlanır ?

Bütçe 1000 TL veya daha aşağısında olursa güzel olur.

Araştırmalarımda Kneetic olarak karar vermiştim ama Sipariş verip beklemek istemiyorum.

Vdsl e TurkNet 'e gecis sureciniz evraklarin imzasi ve onay sureci 2-3 gun surecektir. O yuzden modemi hemen bugun alicam diye takilmayin. Keenetic tavsiye ederim . Hangi modeli olacagi ihtiyaclarniza gore degisebilir.butcenize uyarsa hero tavsiye ederim

2 Beğeni

Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
Müşteri temsilcisi bağlı olduğum iss’den direk geçebileceğimi söylemişti en geç 2gün içerisinde.
Bana tavsiye eden Arkadaşım’da geçen günlerde başvuru sonucu aynı gün içerisinde geçiş yaptığını söyleyince şaşırmıştım teyit etmek istedim. Tabiki gün içerisinde geçiş olmayacaksa modemi internetten sipariş etmem daha makul.

Modem olarak keenetic hero dsl öneririm.

1000 TL bütçe içersinde extra dsl almaktansa sınırı bir miktar aşıp hero dsl almak çok daha mantıklı…

1 Beğeni

İnternet ten daha uyguna forumdan benimde 3 cihaz aldigim arkadas var @KYTECHNGAMING

1 Beğeni

Ben bir Cumartesi günü 2 saatte geçtim :smiling_face_with_three_hearts:

Su an imzali evraklar ulasmadan surec baslamiyorki :slight_smile: imza icin ayni gun iyi denk gelmis :slight_smile: ben beklemeyi tercih etmedim ayni gun mng kargoya vermistim evraklari

Evrak ? Bağlantıyı yapacak olan kişi gelip imza alınca bitiyor o iş. Anında açılıyor erişim. Zaten kimlik OİM’den yükleniyor. Hatta ben basıp bekliyordum vereyim diye, bir baktım gelen araçta bir ben yokum :joy: Printer dahil ne ararsan var :joy:

Valla Keenetic Hero DSL bunun dışında idareten birşey mi alsam, bu kadar parayı bağladıktan sonra, alt yapım gösterdiği hızı desteklemezse ne yaparım. evi daha yeni taşıdım daha zor en az bir kaç yıl burdayım

omni veya extra da dusunebilirsiniz. altyapınız gozterdiği hızı alacaktır kutudan eve gelen kabloda sorun yoksa tabiki

benim iki basvurumdada benim sansıma diyelim ertesi gun gectim 2. 3. gun aradılar evraklar için ben bildiğim için oyle olacagını kargo etmiştim :slight_smile: benim adres ama bahcesehir merkezi konum olmadıgı için muhtemelen

Benzeri bir durumu milenicomda yaşamıştım sonu kötü bitti ama :joy::joy:

Taahüt yok sıkıntı yok, yedek TT var zaten :+1: Bizim burası merkezi yer su ve elektrik bile yılda 1 kere belki kesilir.

Asus dsl-ax82u alsan daha gigafiber gelse bile modemi değiştirmezsin ama en uygunu şu an 3500tl ama kuruşuna kadar hak ediyor… Şu ana yönelik modem değil tamamıyla geleceğe yönelik bundan iyisi henüz yok ve en az 5 sene de olmayacak. O zamana kadar da gigafibere geçersin diye düşünüyorum…

1 Beğeni

Bütün youtuberlar aldı çekti bununla video

Asus AC68U dünya para vermiştik ilk geldiğinde distribütörden ilk alandım. Garanti bittiği günlerde DSL firmware uçtu ve artık kendi başına bir router oldu koydum kutuya çatıya attım. O dönem kışlık evde Fritzbox 7390 vardı (ki hala canavar gibi çalışıyor) Bende tüm alt yapıyı Fritzbox yaptım. Mesh kurulu, yıllardır sıfır sıkıntı. Asus modem işi filan yapmasın gereksiz abuk subuk şeylerle içine ediyor aletlerin.

2 Beğeni

Bununda en büyük nedeni Asus’un Network ekibini Huawei kaptı. 5G atağı yüzünden yetişmiş kadro gitti ellerinden

3 Beğeni

Keenetic extra dsl kullanıyorum tavsiye ederim

1 Beğeni

Bende keenetic e uzaktım kurmak istediğim yapıyı ilk önce asus ile kurmayı tercih ettim ama basarılı olamadım. Sonrasında keenetic e bir sans veriyim dedim ve hero aldım ön yargılı olarak . olmazsa iade ederim dedim kendi kendime. hero ile TurkNet vdsl + superonline fiber + Turkcell tv+ sorunsuz 5 dakika içinde tek cihaz üstünde kurdum. 3 gün sonrada evdeki ubiqiti unifi ları satıp , 1 hero + 2 speedster daha alıp komple sistemi keenetic e çevirdim ve çok memnunum. Hatta diyebilirimki speedtest te sol un kendi routerından daha iyi performans aldım.

3 Beğeni