Modem kablosuz ayarları nasıl olmalı

Dostlar abilerim 2.4ghz de aşırı dalgalanma ve hız düşüşü var birsürü ayar yaptım yine aynı kanal frekans değiştirdim modemin konumuda iyi ve etrafımda algılanan 1 tane modem var oda yan komşu zaten bağlandığı kanallar benimkinden farklı sinyal bile çakışmıyor dış tesisatımda sorun yok tt kontrol etti 2 kez iç hat durumu da iyi

Önceki kablosuz ayarlarım bu şekilde idi. Kanalı 6 ya getirip frekansı 20 MHz yaptım. Yine bir değişiklik olmadı. Etrafımda neredeyse hiç wifi ağı Yok. 5ghz modunda sorun yaşamıyorum. 2.4ghz de aşırı dalgalanma var

Modemin çevresini boş bırakın, mikrodalga fırın telsiz bluetooth kulaklık vb. aletler varsa kapatın.

1 Beğeni

YouTube dan uzmanım.net hesabında paylaşılan wifi performans artırma videosunu izleyin. Pc yoksa mobil android cihazınıza wifi analyzer uygulamasını indirip video da anlatıldığı gibi yapın ayarlarınızı

Modemi yukarıya monteledim yanında veya üstünde hızını engelliyebilecek cihaz yok

Pc den denedim ağ bağlanamadı hatası aldım mobileen sonuç bu bağlantıyı engelleyen modem türevi cihazda yok daha doğrusu kanallarımız bile çakışmıyor

Hat değerim

2.4ghz de kanalı varsa 13ü ayarlayın. 5ghz de 38/46 arasında bi kanal seçiniz

Gördüğüm kadarıyla iç tesisatda hat zayıflası var. Bi elektrikçi çağırıp iç tesisat kontrolü yaptırın

2.4ghz şuanda en iyi verim aldığım kanal 13 fakat yinede dalgalı ve geç tepkimesi var gibi yüklenme de fln 5ghz 36 işimi rahat görüyor zaten burada 5ghz kullanan yok 2.4ghz de yok denebilir fakat hızımı birşey etkiliyor ek parçasını yenileyim tekrardan fakat snr db değerim iyi değilmi 10un altında değil

1 Beğeni

kardeşim hat zayıflaması değil o aynısı banada oldu iç tesısatında falan sorun yoktur bır anda bole olduysa kopma falan yaşıyorsan telekom altyapı hızlarını dusurdu 35 mb paketi kullanıyosan 16 ya dusurulmustur

Snr de sorun yok gayet iyi. İç tesisatda sorun var modemdekş sorunu da iki önceki sürümü kurarak çözebilirsin. Son sürümde hata var

1 Beğeni

Ben 11n modunda 13.kanal sizde hangi kanal boşsa ona geçin ve 40mhz ban genişliğinde 2.4 ghz de kablolu ile aynı performansı alıyorum ve bu ayarları tavsiye ederim 5 ghz desteği olmayan modemler için 40mhz çok etkili hız için

2 Beğeni

Uzunu bir süre oldu farkındayım çözümü şu şekilde hallettim. 1. Ek yeniledim (gerekirse ek olmadan modeme dsl girişi sağlansın) 2. Asus ac 750 modem sürümünü 858 den 790a çektim 3.Bluetooh kapattım. Bu şekilde hız, kopma problemleri olanlar bu çözümleri deniyebilir.

2 Beğeni

Ben yıllardır 2.4 ghz de 802.11n modunda bant genişliği 40 mhz ve kanal olarak wifi analyzr progrmı ile bak hangisi boş ama 1.6.11 tavsiye ederim 1.kanal uzak mesafelere sinyal gönderir ev büyükse 1 kanalı seç ama hız olsun diyorsan 11 veya 13 kanal kullan 5 ghz herhangi bi ayar yapmana gerk yok parazit olmaz çünkü 5ghz oto da kalsın çekim gücü zayıf ise 36 kanala al kullan başka ayar yapmana da gerek yok her ne kadar modemin iyi olsada dediğim ayarları yapsan da alıcı cihazında wifi performansı etkiler hızı bunu da unutmamamk lazım

2 Beğeni

4 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.