Modem ip almıyor - İnternet yok

İlk sorunum dsl ışığı yanmıyordu. Sorunum çözüldü ve internet geldi ama vdsl bağlantımı adsl’e çevirmişlerdi. Bende tekrar vdsl bağlantı istediğimi söyledim. Tekrar bağlantım vdsl oldu ama bu seferde modem ip almıyor yani internetim yok. Modem arayüzünde gelen bağlantı vdsl2 ama oim teknik bilgilerde modem buluşuyor - adsl yazıyor. Santrale olan uzaklıkta 300m civarı artmış. Destek kaydından modemi resetleyip vdsl olarak kurmam söylendi, bende yaptım ama değişen bir şey yok. 4 gün oldu hala destek kaydı inceleniyor. Modem kurulumunda sıkıntı yok, yardımcı olursanız sevinirim.

Yokmu kimse yardımcı olacak?

zaten vdsl sinyali alıyorsunuz. 10 mb upload adsl de olmazki.

Biliyorum gelen bağlantının vdsl olduğunu bende belirttim zaten. Anlamadığım oim teknik bilgilerde neden “modem buluşuyor - ADSL” yazıyor. VDSL olması gerekmiyormu? Arıza sorgulamada teknik bir arıza olmadığı, modem kurulumunda sorun olabileceği yazıyor. Onuda 50 kere kontrol ettim hatta hergün fabrika ayarlarına çevirip tekrar kurulum yapıyorum ama değişen bir şey yok.

yapa da adsl vdsl aynı anda veriliyor… otomatik sanırım. aldığınız hıza bakılınca vdsl hızında alıyorsunuz. adsl buluşuyor yazısı sizi aldatmasın.