Modem hat değerlerim VDSL için uygun mu?

Screenshot_1

Hat değerlerim bildiğim kadarıyla ADSL’e göre iyi durumda ama neden altyapım 24 Mbps VDSL desteklemiyor? Saha dolabına uzaklığım 1100 metre gözüküyor sitelerde. Yine de 24 mbps ile sinyal alabileceğimi düşünüyorum, yapabileceğim bir şey var mı?

@moderators @tnetwork

WiFi de nasıl araya duvarlar girdiğinde 2,4 GHz olan daha düzgün çalışıyor 5 GHz kullanamıyorsunuz aynı onun gibi düşünün. ADSL ve VDSL arasında teknolojik olarak sinyal farkı var bu yüzden uzak mesafede (400 metre üstü) VDSL sinyalini kullanamıyorsunuz. Daha düşük hız veriyor ve kopmalar oluyor.

24 alamazsınız çünkü 16 mbps de bile indirme gürültü marjınız 9.5db sınırında. Üst cevapta arkadaşım sebebini açıklamış. 1100 metrede 24 ü size verseler bile sinyal frekansı bozularak gelecek ve bir anlamı olmayacak yüksek ihtimalle de kopacak.

Atanabilir hızın hepsini aldığında gürültü marjı seviyesi düşer 8-9 un altına indiği anda internetinde kopmalar yaşamaya başlarsın vdsl kullandığım dönemlerde atanabilir hızım 80 civarıydı ama 80mbps aldığımda internet kopmaya başlıyordu 60a sabitlemiştim interneti