Modem Hat Değerlerim İyi Mi?

Merhaba, haftalar önce sık sık kopma sorunları yaşıyordum, TurkNet Online İşlem Merkezi destek üzerinden sorunumu hallettiler, biraz araştırmadan sonra kopmaların SNR seviyesinin düşük olmasından kaynaklandığını anladım, aşağıdaki görselden görebilirsiniz. SNR değeri hala düşük ama şu anlık bir sıkıntım yok. Bir de aşağıda Hata (pkts) diye bir değer var sanırım bu da çok yüksek bir seviye. Sizce hat değerlerim nasıl, hızımdan memnunum şu anlık. İleride bir sıkıntı çıkarırlar mı değerler? Bu SNR ve Hata (pkts) değerlerini iyileştirmenin yolları var mı? Modemim TP-Link TD-W9960.

Ekran görüntüsü 2021-02-16 112209

Ek veya splitter varsa kaldırın hatalar bir miktar daha azalır. Snr ne kadar düşerse hata seviyesi de o kadar artar. Bu snr değerinde kopma yaşarsanız hızınızı düşürmeniz gerekebilir.

Ev telefonu kullandığım için splitter kullanıyorum, tesisatta ek var mı yok mu hiç bilmiyorum bakmadığım için, hızı düşürünce SNR yükseliyorsa nasıl hızı ayarlayabilirim? Bunun dışında yapılabilecek başka bir şey var mı?

Maalesef yok. Hattın fiziksel durumunu kontrol edin. 8 SNR dolaylarında bağlantı en optimumda olur zaten ama ideali 10’un altına düşmemiş olmasıdır.