Modem hat değerlerim ilk günden beri düşük

Merhabalar, modem kurulumu ve internet bağlantısı tahminen 2020 yılının sonlarında oldu elimde yeni model TurkNet modemi var anlaşma 35 mbit/s fakat 20’den yukarıya çıkamıyorum hat değerlerimi aşağıya bırakıyorum

İstenirse bilgilerimide paylaşmaya hazırım teşekkürler

Hattınız totalde 28-29 mbps destekliyor buna istinaden hızınız 25 mbps tanımlanmış

Zaten size gelen bağlantı hızı 25 mbps 35 değil o yüzden 20 almanız normal

1 Beğeni

Hocam ben 21den üstünü alamıyorum hattağa 21 bile bazen gelmiyor kabloluda da yine 20 geliyor diğer paketimizde (diğer evin paketinde) 50mbit/s destekliyor ve 49a kadar alıyoruz aynı mahalledeyiz sizce bu normal mi :slight_smile:

Bir önceki cevap size de cevap oldu sanırım hocam

Yaptığınız test sonucunu paylaşır mısınız?

Snr 8 sınırına dayandığı için şuan max bu hızı alabilirsiniz. Zayıflama da fazla görünüyor. Altyapı sorgulamada alabileceğiniz hız kaç görünüyor?

1 Beğeni

Santral/saha dolabı mesafeniz kaç metre.
Eğer hattınız saha dolabından geliyorsa hat zayıflaması yüksek. İç tesisat kontrolü yaptırın elektrikçi çağırıp.

hocam şu an paylaşamıyorum diğer evdeyim fakat speedtest - hiztesti ve fast.com verilerinde ortamalama 20 çıkıyor

35 gözüküyor @Hakan.Yildirim

hattım dolaptan gelmiyor yani şöyle dolaptan bina kutusuna geliyor kutudanda eve geliyor kutudan eve gelişte problem yok kutuda da problem yok elektrikçi baktı

Fast.com ve hıztesti.com gibi sitelerin sonuçlarına çok itibar etmemenizi öneririm size tavsiyem hız testlerinizi sadece speedtest.com veya nperf üzerinden yapın daha doğru sonuçlara ulaşacağınıza eminim

1 Beğeni

Fast.com Netflix sunucularına hız testi yapar. Gerçek hız testi için ookla speedtest.com veya Npref ile yapın hız testini.

Gayet normal. Aynı santrale bağlı olsanız bile port kalitesine bağlı olarak değişebilen bir durum. Port değişikliği talep edebilirsiniz fakat TT iradesinde olduğundan yapılır mı bilemem.

32 DB zayıflama var diğer ISS lerin altyapı sorgu sisteminden sorgulama yapar mısınız adresinizi?