Modem Hat değerleri

Adsız
Çok anlamadığım için soruyorum sorun modemimde mi TurkNet 'te mi bilmiyorum. Bu hat değerlerim Normal mi. yaklaşık 1 aydır 6 mbit internet kullanıyorum. Özet olarak mahalleye vdsl altyapısı geldi ve geçi ştalep ettim ama hala 6 mbit sabit alıyorum TurkNet 1 aydır düzeltemedi bir de modemi sorayım dedim. Anlayan varsa yardımcı olabilir mi

Şuan ki değerleriniz hiç iyi değil. Vdsl geldiğini söylemişsiniz. Altyapı sorgulama sitelerinden sorguladığınızda kaç hız gösteriyor ?
Alternatif-1 Alternatif-2 Alternatif-3

1 Beğeni

70-80 mbit arası göstermekte. Bu değerlerin kötü olmasının sebebi modemle mi alakalı yani bozulmuş mu.

1 Beğeni

Merhaba VDSL geçiş Talebinde Bulunurmusunuz TurkNet Online İşlem Merkezi Üzerinden
adsl altyapı kullanmaktasınız öncelikle kablo yenilemesi yapmanızı tavsiye ederim cat6 ile rahatlarsınız

3 hafta önce başvurdum zaten başvuru işlemlerinde tamamlandı diye cevap geldi geçenlerde adsl kullanırken 16 mbit alıyordum ancak altyapı düzenlemesinden sonra bir türlü 6 yı geçmedi. Modemi değiştirdim bozuk olup olmadığı değerlerden anlaşılır mı ki?

Online İşlemlerde mevcut paketiniz ne olarak görünüyor ? Modeminiz VDSL destekliyor mu ? Modem marka model nedir ?

Modem zxyel vgm3312-b10b VDSL destekli bir modem. Online işlemlerde teknik bilgilerden baktığımda modem buluşmuyor-VDSL YAZIYOR. vae kapalı gözüküyor. İşin garibi teknik bilgilerde indirme hızım 16 mbit gözükmekte ancak dediğim gibi sadece 6 alabiliyorum.

Ve bugün 10. Kez internetim kesildi. Şuan yok internet. Çok değişik bir olay belli bir dakika (yaklaşık 3-5 dk) gittikten sonra geri geliyor hız yine aynı. Hep sabit dakika olmuyo internet 3-5 saat gelmese anlayacağım çalışma falan yapıyolardır diye ama böyle ansızın gitmesi sinir bozucu hal almaya başladı.

Snr değeriniz çok düşük hat kopuyordur muhtemelen. Vdsl geçişinizle ilgili bir kayıt daha oluşturup durumu anlatın.

Oluşturuyorum ancak 2 tane oluşturduğum için diğer destek kaydına yönlendiriyor. Şuan internetim Kesildi 1 saat oldu gelmedi muhtemelen söyledikleri gibi geçiş sağlanıyor 2 gün gelmeyeceği söylendi umarım 2 gün sonunda geçişim sağlanır.

Son bir soru sorup kapatıcam desteği, bu attığım değerler modemle alakalı değil de mi yani modemim bozuk değil. sadece türknetle alakalı bu sorun

Bunları yazarken internetim gelmiş ve yine 5 mbit.

Total attenuation yazan kısım yani türkçesi hat zayıflaması oluyor. Bi elektrikçi çağırıp iç tesisat kablonuzu kontrol ettirin bence.