Modem hat değeri

hat değerlerim kablo aldıktan sonra böyle oldu idare eder mi kesinti olmaz artık değil mi 10 dakikada bir kesiliyordu

Kopma sorununun nerden kaynaklandığına bağlı.
Kablodan kaynaklıysa kopma olmaz.

tesisattan dolayı demişlerdi buradakiler değiştirdim inş bir şey olmaz

Şuan kopma olmaması gerekiyor.

Celal Bey, Merhaba tesisatı değiştirmeniz gerektiğini ben söylemiştim. Şu anda değerleriniz iyi olmuş durumda bu şekilde herhangi bir sıkıntı olmaz inşallah. İyi kullanımlar dilerim. :muscle::+1:

1 Beğeni

Teşekkür ederim internetim de hızlandı sitede altyapı sorgusunda gösterilen hızın 2 katından fazlasını alıyorum hayret

1 Beğeni

Ben teşekkür ederim. :blush: Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. :muscle:

bir şey soracağım yine kopmalar oluyor ama çok uzun ama sık değil 10 saatte bir hızım hattıma ağır geliyor olabilir mi yada başka herhangi bir sebebi olabilir mi

Celal Bey, bunu hattınıza 50 mpbs lik paket tanimlatıp denerseniz daha sağlıklı olacaktır.

İnternet hızı yavaşladığı Zaman CRC hatalarına bakın artmış ise sebebi o olabilir. Kararlılık ayarı ile snr değerini biraz daha yükseltebilirsiniz.

Snr değerim eski değere düştü ya kablo falan yeniledim bunlar yaşanmasın diye ama 8.4e düştü Snr kararlılık ayarı 10 Snr ayarı 16da iyi midir bu

13db üzerinde sıkıntı olmuyor diye biliyorum. (Asus modemler için)

Crc çok 27bin görünüyor snr değerim neden bi anda düştü 10.5di 8.4e düştü hız mı düşürme gerekiyor

CRC için forumda konular var ama siz bulabilir iseniz 906 numaralı firmware i yükleyin ve yönetim kısmından DSL ayarlarını bu şekilde yapıp deneyin.

o dediğiniz yazılımı bulamadım ama ayarları denedim şimdi biraz daha iyi ama geçici belli hız düşümü gerekir mi

Bir süre deneyin olmaz ise deneme amaçlı 50 mbps paketine geçebilirsiniz

Asus modemler için 906 numaraları beta sürüm bu adreste Asus firmware beta

çok sağolun umarım tekrar kopma yaşamam ya

1 Beğeni

Umarım yaşamazsınız. Modemin günlük otomatik açılıp kapanma ayarını yapın. Her sabah yeniden başlasın. Siz uykuda iken bunu yapabilir. En azından her sabah 0 Crc ile başlamış olur

Yav gerçekten sıkmaya başladı internetim hala kesiliyor ya yarın saatte bir neden oluyor olabilir yaa