Modem değerlerimi yorumlayabilirmisiniz?

Sizce daireme gelen kabloyu değiştirmelimiyim ?

Salih Bey, Merhaba ADSL2+ bağlantıya göre değerlerinizde fazla bir sorun görünmüyor. ancak DownStream SNR değeriniz düşük durumda. Ama herhangi bir kopma yada dalgalanma yaşamıyorsanız, bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

akşamları 19.00 ile 00.00 arsında ping fırlıyor.Acaba neden oluyor ?

Akşam saatlerinde ping yükselmesi ve hız düşmesi bağlı bulunduğunuz saha dolabında ki genişbant kapasitesi’nin aşılması sebebi ile oluyor. Bu sorun hakkında TürkNet’in Çalışmaları devam ediyor. En kısa sürede çözüme kavuşacağından şüpheniz olmasın.

ilk kez doğru dürüst cevap alıyorum teşekkürler modemi bile değiştim az kalsın bilgisayarı bile değişicektim destek kaydı oluşturduğumda sürekli aynı cevap ;
Merhaba,

destek kaydınızı inceledim. Ping değeri kaynaklı sorun yaşadığınızı ilettiniz direkt olarak ping değerine maalesef müdahale sağlayamıyoruz ama ping değerlerinde düşüş sağlamak için öneri olarak tek cihazla bağlanmanız , kablolu olarak bağlanmanız,kullanılmayan programları kapatmanızı ve Dağıtıcı (Router) veya Çoklayıcı (Hub) kullanılıyorsa bunun yerine bilgisayar modeme doğrudan bağlamanızı rica ederim.
Mehmetcan bey peki bu sorun ne zamn çözülür sizce 10-15 gündür bu problemi yaşıyorum teşekkürler

Salih Bey, Bu sorun için çözüm süresi hakkında herhangi bir bilgim yok ama bu süreci aşağıya bırakacağım ilgili konu linki üzerinden takip edebilirsiniz. Sorunlarınızı o konuya da yorum olarak ekleyebilirsiniz.

İlgili konu linki

Teşekür ederim size son bir sorum olucak snr margin değerlerimi yükseltsem sorunum bi nebze düzelirmi bide snr değerlerimi modemden değiştiremiyorum türknet snr ye müdahale edebiliyor mu hızımın düşmesine kabülüm yeterki pingim düzelsin çok teşekkürler.

Modemler Genelde SNR marjı değerini hattın durumuna göre kendisi belirler. Ancak belirli marka ve modellerde manuel olarak SNR değeri ayarları yapabilirsiniz.
Örnek : Keenetic Extra, Keenetic Omni gibi modemler. TürkNet SNR değerlerine bir müdahale yapamaz. Çünkü modem arayüz’ünde oluşan değerler, dediğim gibi müşteri sorumluluğunda olan iç tesisat sebebiyle ilgili bir durumdur.