Modem değerleri

3 gün önce net koptu dsl ışığı gitti.arıza bildirimi sonucu ttnetin elemanı direkteki bağlantıyı yeniledi. bakır kablonun. sonrada 50 olan net 100 e çıktı. bi diyom keenetici takıp 70- 80 civarında mı alsam yoksa böyle devam edip 100 mü alsam. sonuçta keenetici takıp alacağım 70 -80 civarı hızda işimi görür ama yüksek hıza gözüm alışınca düşüğüne razı olamıyorum :slight_smile: insanın gözü doymuyor

image image
Keenetic modem zayıflamamıda düşürdü. 4snr da stabil bir şekilde kullanıyorum

1 Beğeni

image
Daha önceden yapmış olduğum bir karşılaştırma

1 Beğeni

ilk resimdeki.gürültü marjı banamı çok düşük geldi. o marjla nasıl bağlanailiyon. 2. resimdeki 7 snr sınır bir değer ama ilk resimdeki ne o öyle :slight_smile:

İlk resimdeki ile nperf de 82 leri gördüm ama stabil değildi. 4snr ile günlerce kopmadan bağlanabiliyorum.
image

1 Beğeni

keenetici takıp snr yi düşürdüğümde hız yükseliyor ama hormonlu bir yükseliş gibi. sonra diyorum snr yi düşürmeden yüksek hız almak varken niye snr yi düşürüp yüksek hız alıyım. gerçekten beni hayal kırıklığına uğrattı keenetic. 10 senelik airties birde ttnetin verdiği yani resmen tokatladı keenetici :frowning:

eğer kopmadan 4 ile devam ediyorsa sorun yok… hızım 100 olduktan sonra keenetici hiç denemedim. belkide hat düzeldiği için keenetici takarsam snr düşürmeden yüksek bir hız alabilirim.

4 snr ile ne gördünüz maksimum download

image

1 Beğeni

Bu da şuan yaptığım test
image

1 Beğeni

hımm. anladım. ben snr yi düşürüp yüksek hız aldığımda hız testinde stabil bir sonuç vermiyordu. çok dalgalı hızlar, hatta çok düşük hızlar alıyordum. en iyisi aslında snr ye müdahele etmemek mümkün olduğunca. ben de eski modemi onun için kullanıyorum sanırım. ama aklımda. şu hız yükselmesi sonucu denemedim, bir deneyim eğer stabil olursa onda kalacam :slight_smile: neyse geç oldu sanırım :slight_smile: … yakın zamanlarda tekrar yazışmak ümidiyle iyi sabahlar :slight_smile: teşekkürler cevaplar için…

Rica ederim, iyi sabahlar. :slight_smile:

1 Beğeni

:raised_back_of_hand:

Arkadaslar degerlerim nasil bu hat zayiflamasi yuksek olursa mi iyi dusuk olursa mi

50mbt kullaniyorum hiz testinde 55 mbt hiz aliyorum hizim da iyi bazen telefon da internet baglantisi zayif uyarisi cikiyor oyuzden sordum cevap icin sagolun.

Ping surem 7ms cikiyor normal sanirim…

1 Beğeni

Hayırlı olsun İyi günlerde kullanın hizmetinizi :pray:. Ping süreniz de mükemmel. :muscle:

1 Beğeni