Modem değerleri̇ hakkinda yardim

Arkadaşlar modem değerinden anlamıyorum. CRD ve Hat kaybı neye bağlı acaba ikisini de iç tesisat kablolarını yenilesem düzelir mi?
2.Normalde yapadaydım 40 hız alıyodum internet gitti geldi santrale olan uzaklığım değişmiş hız 15e düştü bende vaeye geçiş talebi yaptım. 82 destekliyor altyapı. 82 almam için değerler ne olmalı
3. Olarak bu FEC değeri nedir acaba değerler normal mi? Yardımcı olursanız sevinirim.Ekran Alıntısı

Eski hat değerlerin var mı elinde? 21db zayıflama görünüyor. Hızın düşmesi normal. Kabloları yenilemen fark ettirir fakat sanki kesin sorun bu olmayabilir. Neden böyle diyorsun dersen internette arıza sıkıntı yokken birden kesilip bir zaman sonra bu şekilde geri geliyorsa tanımlı hız kısılmış yada bağlı olduğun santral değişmiş olabilir.

santralim taşınmış evet santrale uzaklığım 550 m falandı şimdi 1073 m turknette taşındı dedi bende vaeye geçtim. yapanın bir avantajı kalmadı

bu değerlerle hiç kopma yaşamıyordum şimdiki değerlerle kopma yaşıyorum birde

Önceden de bu kadar olmasa da yüksekmiş. Kabloları yenileyin. Ayrıca destek kaydı açın. Bu kadar hız düşmesinin sebebi siz değilsiniz.

açtım destek kaydı santrale uzaksınız onun için dedi. altyapınızı kontrol edince başka altyapı var isterseniz vaeye geçin dedi.

Heralde sende başvurdun geçmek için değil mi?

Bu ara pandemi sürecinden ülke geneli altyapı sorunları oldu. Yetersiz altyapının sahibi ttkom ise çözümü yaptığı saha çalışmalarında hızları kısmakta buldu. Tabi herkesi aynı anda kısmadılar. Çok dikkat çekerdi bu durum. Bazı bölgelerde bazı müşterilere özellikle de başka iss’lerin müşterilerinin hatlarına bu kısmayı yaptılar. Forumlarda bütün ttkom altyapısı kullanan altsağlayıcıların kullanıcıları bu hız düşmesi konularını açıp duruyor. Bende mesela turknette sorunsuz 85mbps alırken bir gece yapılan ttkom çalışması sonucu hızım 50mbps’e düştü. Turknet’e kayıt açtım, telekoma iletildi ve gelen cevapta hattımın bu kadar desteklediği belirtildi. Halbuki ttkom’un gece yaptığı çalışmadan önce hiçbir sıkıntı yoktu. Bunu adamlara anlatamadık. Aslında onlar durumu bizden iyi biliyorlar ama gerçeklerden bahsetmek olmuyor. Neyse birkaç hafta 50mbps kullandıktan sonra önce 60’lara sonra 70’lere çıkardılar hızları. Muhtemelen aynı durumu yaşıyoruz.

evet yanlış mı yaptım geçmesemiydim. internet leş gibiydi hiç girilmiyordu

Ben baktım santrali gerçekten uzağa taşımışlar birde görüyorum turktelekom cayır cayır kutuları tip7 yapıyor geçeyim dedim inşallah hata etmedik

Birde cat 6 kablo tavsiyesi verebilecek var mı acaba piyasada dolu kablo var