Meta Quest 3 Resmi Olarak Duyuruldu: İşte Detaylar

Meta (eski adıyla Facebook), Quest 3 sanal gerçeklik başlığını resmi olarak duyurdu. 128 GB’lık bir kapasiteye sahip sanal başlık 499 dolardan başlayan fiyatlarla 2023 yılı içerisinde piyasaya sürülecek.

Meta Quest 3 özellikleri Quest 3 sanal başlığında her zamankinden daha iyi görüntü sağlamak için çeşitli geliştirmeler yapılmış durumda. Başlık içerisinde yüksek çözünürlüklü optiklerle beraber kullanıcılara daha net görüntü sağlamak adına Qualcomm Technologies ile iş birliği içinde geliştirilen yeni nesil Snapdragon yonga seti yer alıyor. Böylece Quest 3 yeni nesil yonga setine sahip ilk kulaklık olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Bu yeni nesil Snapdragon yonga seti, Quest 2’de yer alan önceki nesil Snapdragon GPU’ya göre iki kattan fazla grafik performansı sunuyor. Bu yüksek güçle beraber de oyunlarda daha akıcı performans ve daha net görüntüler elde ediliyor.

Gerçek dünya ile bağ koparılmıyor Sanal başlık sizi sanal dünyaya götürürken aynı zamanda gerçek dünya ile bağınızı da koparmıyor. Yenilikçi mekanikleriyle beraber sanal içerik ve fiziksel dünyayla aynı anda etkileşim kurabiliyorsunuz. Bu etkileşim sayesinde oturma odanızı Painting VR ile dekore edebiliyor ve kendi sanatçı kişiliğini açığa çıkarabiliyorsunuz.

Quest 2 oyunları ve uygulamasıyla uyumlu

Quest 2’ye kıyasla yüzde 40 daha ince optik yapıya sahip olan Quest 3, daha zarif ve daha rahat bir başlık olarak karşımıza çıkıyor. Bu da uzun kullanımlar için düşünülmüş bir özellik. Quest 3 aynı zamanda 500’den fazla sanal gerçeklik oyunu ve uygulamasından oluşan Quest 2 içerikleriyle uyumlu.