Merhaba g覺gafiber 予

Herkese Merhaba,
Yeni binam覺za d繹enen TurkNet Gigafiber altyap覺s覺 i癟in dier altyap覺 bekleyen arkadalar i癟in yaad覺覺m s羹reci a癟覺klamak istiyorum.
Bizim binam覺z yeni olduundan dolay覺 TT sabit altyap覺s覺 yoktu ve talepte bulunmu olmam覺za ramen 5 ayd覺r altyap覺 balamad覺lar ve halen TT altyap覺m覺z bulunmamakta ve TurkNetin GigaFiber altyap覺s覺n覺 kendi temin ettiini ve bu altyap覺n覺n TurkNet 'e ait olduunu ans eseri 繹rendim.
Bavurumu bug羹nden tam olarak 1 ay 繹nce Gigafiber talebi sayfas覺ndan ger癟ekletirdim, tam覺 tam覺na 2 hafta sonra binama kutu tak覺ld覺, kutu tak覺ld覺ktan tam olarak 2 hafta sonra bug羹n kutumun aktivasyonu ger癟ekleti. TT de 5 ayda 癟繹z羹lemeyen ve halen devam etmekte olan sorunumu TurkNet 4 haftada giderdi.
TurkNete neri : 襤nsanlar bu altyap覺n覺n TurkNete ait olduunu bilmiyorlar. TT altyaps覺n覺n bir alternatifinin olduundan 癟ou kii bir haber bu y羹zden bu konuda daha da fazla bilgilendirme yap覺lmas覺 gerekli.
襤kinci 繹nerim ve en 繹nemlisi l羹tfen TT altyap覺s覺 bulunmayan binalara m羹mk羹nse TurkNet altyap覺s覺 balama konusunda 繹ncelik tan覺y覺n, 癟羹nk羹 dier internet kullan覺c覺 arkadalar覺m覺z internete TT altyap覺s覺yla ama 50 mbps ama 100 mbps olarak ulaabiliyor ancak binas覺 yeni TT altyap覺s覺 癟ekilmemi binalarda insanlar aylarca internetsiz yaamak zorunda kal覺yor. Online toplant覺lar, dersler, s覺navlarda bu b羹y羹k sorunlar yarat覺yor.
Teekk羹r : Bir kez daha @alperenatici ve @Baran 'ye s羹recin ba覺ndan sonuna kadar g繹sterdikleri ilgi ve yard覺msever davran覺lar覺ndan dolay覺 g繹n羹lden teekk羹r ediyorum.

2 Beeni

Bize gelmedi u gigafiber muhteem bir haber tebrik ediyorum

2 Beeni

Sitede mi oturuyorsunuz ?

2 Beeni

umar覺m biran 繹nce sizde TurkNet gigafiber altyap覺s覺na kavuursunuz, iyi dilekleriniz i癟in teekk羹r ederim. :wave:

2 Beeni

bence kavuamadan 癟ou kii 癟覺kar t羹rkenttden fiyat覺 癟ok k繹t羹 oldu

2 Beeni

hay覺rl覺 olsun g羹le g羹le kullan覺n semt neresiydi hocam?

1 Beeni

襤stanbul/K羹癟羹k癟ekmece Yeilova Mah. hocam

1 Beeni

dostum yanl覺覺n覺z var, TurkNet altyap覺s覺 kullanan kullan覺c覺lara zam yap覺lmad覺, zamdan etkilenen sabit T羹rk Telekom altyap覺s覺 羹zerinden hizmet alanlar.

1 Beeni

Keyifli kullan覺mlar :rocket:

2 Beeni

Merhaba hocam bizim binayada 2 haftad覺r kutu tak覺lm覺 yak覺nda aktivasyon olcak insallahda merak ettim online oyunlarda ka癟 ping atiyo ?

2 Beeni

hocam ben yeni abonelik bavurusunda bulundum ama yine TurkNet gigafiber kullanan arkada覺m cs go sunucular覺nda 20-25 ping 羹st羹n羹 g繹rm羹yor

1 Beeni

20-25 aras覺 癟ok deilmi ? uan TurkNet 80 MBS h覺z aliyom daha gigagiber aktivasyon yap覺lmad覺 uan bile ping 1-8 aras覺 aliyom kendi oynad覺m cs go nun mobil versiyonu olan critical Ops da en y羹ksek 9 ping aliyom 80 MBS h覺zla

2 Beeni

hocam yanl覺 biliyorsam d羹zeltin ama cs:gonun T羹rkiye sunucular覺 yok bildiim kadar覺yla rusya sunucular覺na balan覺l覺yor T羹rkiye sunucusu bulunan oyunlarda tahminimce bu say dediiniz gibi 5-10 pinglere d羹ecektir

1 Beeni

@emirsvml bu g羹zel haberi ald覺覺ma sevindim, hay覺rl覺 olsun :hugs: Yard覺m gerekirse her zaman buraday覺z istediiniz zaman ulaabilirsiniz. Keyifli kullan覺mlar dilerim :rocket:

2 Beeni

Hocam bende tam olarak bilmiyom az 繹nce arkadaa s繹yledim o da dediiniz gibi s繹yledi tr sunucusu yok o pingi al覺yorsa m羹kemmel dedi tekrardan teekk羹r ederim bilgi i癟in (: 癟ok 羹k羹r 80 MBS hiz almama ramen ping de hi癟 bir sorun yaam覺yordum ,film izleme falan olsun hi癟 yar覺 yolda b覺rakmad覺 TurkNet, Nasipse aktivasyon bekliyom gigafibere kavuacam umar覺m bekleyen herkes en k覺sa s羹rede bu hizmetten faydalan覺r inallah :hugs:

3 Beeni

ncelikle gigafiber hizmetin hay覺rl覺 olsun. S羹re癟 maalesef herkes i癟in ayn覺 ekilde ilemiyor senin ans覺n varm覺 h覺zl覺ca ilerlemi aamalar ben son aamaya geldim, optik fiber da覺t覺m kutusuna kal覺n kablo takmaya gelse adamlar sinyal bana da gelecek maalesef hala gelemedikleri i癟in 85 g羹nd羹r bekliyoruz keke bendede b繹yle s羹re癟 h覺zl覺 ilerleseydi keyifli kullan覺mlar. Dar覺s覺 ba覺m覺za beklemeye devam

3 Beeni

襤mkans覺z benim arkada覺mda da gigafiber var 40 ms civar覺nda istanbulda.

襤te onlar gittiinde sanmay覺n ki gigafiber ucuz kalacak. Ne kadar as m羹teri o kadar masraf覺n 癟oalmas覺 demek. Bir masraf覺 1000 kiiye mi b繹lmek ucuza gelir yoksa 100 kiiye mi?

Gigafiber aboneleri t羹m TurkNet abonelerinin y羹zde ka癟覺 ki?

Kutu tak覺lal覺 3-4 ay oluyor. Halen aktif deil :smiley: