Maksimum verilebilirlik neye göre belirleniyor?

Arkadaşlar merhaba bir şeyi merak ettim. Modem arayüzünde tahmini olarak alabileceğimiz maksimum hızı görebiliyoruz fakat internet paketi seçtiğimizde modem arayüzünde 70 80 leri gördüğümüz halde verilebilirlik olmadığı için paketimiz onaylanmıyor. Bundan 2 3 ay önce 75 geçmek istediğimde verilebilirlik yok demişlerdi alt yapı hızım hiç değişmediği halde geçen haftalar 75 e geçtim ve günün en yoğun saatlerinde dahi hızımda gram düşme pingimde yükselme olmuyor bunu açıklayabilir misin merak ediyorum şimdiden teşekkürler

ve son olarak bu kadar hat zayıflaması ile asla 50 nin üstünü alamazsın kopar gibi yorumlar gelmişti 3 gün önce bilgisayara format attım belki 600 gb download yaptım modemi hiç salmadığım halde ne dsl kopması yaşadım ne internet

dsl bilgileri

1 Beğeni

Aynı şekilde benimde maks 50 yazıyordu ama modemdeki hat değerleri 100den daha yüksekti müşteri hizmetelrinin 50den yukarı verirsek hattınız kopacakdır demesine rağmen zorla 100lük paketi tanımlattım

ben de bunu merak ediyorum 2 3 ayn önce modemde maks kapasite 77 gözüküyordu 75 isteğim verilebilirlik olmadığı için geri çevrilmişti geçen hafta maks hızım 74 gözüküyordu geçiş istedim geçirdiler :smiley:

1 Beğeni

@BLackOwL benim modemde maksimum 80 mpbs 50dem yukari vermiyorlar bir kere kayit açtım veremiyoz dediler

ben de aynı sorunu yaşadım işte neye göre verilip verilmediğini merak ediyorum benim gibi merak eden sorun yaşayan 2 arkadaş daha var siz ve frkn4knc gibi onlarda yanıt bulmuş olurlar

1 Beğeni

@BLackOwL bende şöyle birsey var turknetten önce Netspeed kullaniyordum 50 lik paketleri olmadigi icon 75mpbs basvurmustum 50ye sabitleriz demislerdi bi baktim 6 ay 75 mpbs kullandim ee şimdi türk net 50den yukari olmaz diypr netspeed te nasil kullandim diyorum kullanamazsınız diyor yav arkadas ben kullandim bu hizi

Şimdi size sorunlu bir interneti kolaylıkla sağlayıp bir de sonrasında oluşan sorunlarla zaman kaybetmek, sizin memnuniyetsizliğiniz ve sonrasında farklı bir iss geçmenizle sonuçlanan durumlara düşmemek için hepsinin yapabileceği durumdur. Sorunlu derken sorun çikarma ihtimali var çünkü hat zayıflaması ve etraftski parazitlerden artık daha kolay etkilenebilir hale geliyor o yüzden en iyisi 100 mbps aşağısında bir hat kapasiteniz var ise son hızı almamanız ama alırsanızda belli olmuyor hattınız gayet iyi değerlerde gibi yinede

1 Beğeni

Teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Bu hat degerleriyle 50 mpbs kullaniyorum 75 icin kayit acayimmi netspeed teyken 1 sene önce 72 mpbs internetim vardi

bu değerlerle max 65 civarı alırdınız gibi

Rahat 75 in var yapıştır gitsin yaparlarsa hiç olmadı 72 yani

ben 50 megabitte 14 snr alıyordum 75 e geçtim 70 ile buluşup 65 66 veriyordu aynı modem

1 Beğeni