Maksimum Hıza Geçememek

İç tesisatta bir sıkıntı yok, kabloda ek yok, ankastreden modeme direk bağlı, splitter kullanmıyorum.
Benim hat değerlerim neden düşük arkadaşlar? Hattımın sağladığı son hızı aldığımda sıkıntı yaşanıyor.
Hat değerlerini yorumlar mısınız

O zaman geriye bir tek mesafe faktörü kalıyor. Şu an margin değerleriniz düşük ve 50mbps ya da üstü bir pakete geçtiğinizde bu değerlerle hattınızın kopma olasılığı çok yüksek. Ne yazık ki onun için de yapılabilecek tek bir şey var o da saha dolabının yanına taşınmak sanırım :smiley:

2 Beğeni

Öte yandan bir de crc olduğunu görüyorum. Modemde sıkıntı olabilir mi acaba? Rica edip bir komşu ile iki gün takas etseniz modemleri mesela öyle deneseniz?

2 Beğeni

35 lik paketi kullanmaya devam ediyorum o zaman. Çünkü 75 lik pakete geçtiğimde 64 hız aldım ve sürekli kopuyordu

1 Beğeni

Hocam modem ac750 2 ay oluyor alalı. Sıkıntı var mı yok mu bilemiyorum ama olmaması lazım daha yeni cihaz. 5g de arada kopmalar oluyordu. Asus ile görüştüm turknetin farklı bir asus modem yazılımı ile kullanılacağını söyledi, o sürüme güncelledim bende.

hocam netspeed den saha dolabı uzaklığı ne kadar sorgulattım 268 metre çıktı bu uzak bir mesafe mi sizce

45mb sağlıklı hız alırsınız üstlerinde sorun yaratabilir ayrıca crc 19saat süre zarfında çok fazla yorumuna göre sorunun kaynağı modemin sürümünden ve santral/saha dolabından olabilir sürümü 790da kullanmayı dene ve ayrıca elektrik kesintisi gibi durumlarda crc fırlayabiliyor saha dolabı kaynaklı