Mahalleme Tip 7 saha dolabı geldi

Tekrardan hayırlı olsun ne mutlu size hem ankastreniz yenilendi hem de vdsl dolabınız aktif oluyor, cok güzel hızlar almanız muhtemelen

1 Beğeni

Umarım. Bir sorum olacak dolap benim evime 10-15mt uzaklıkta yani camdan baktığımda karşı kaldırımda duruyor. Bana kablo dolaşarak geldiğinden 158mt. olarak gözüküyor ve tahmini hız olarak da tahmini 73mbps olarak gözüküyor. Daha yüksek olması gerekmez mi?

Altyapı

Zaten ankastre yenileme sizin hızınızı çok etkileyecek, sorgulamada 73 mbsp yazdığına bakmayın 100’e yakın hız alabileceğinizi düşünüyorum

2 Beğeni

İnşallah ya umarım olur. Akşam a doğru DSL sinyalimin gelmesini bekliyorum.

1 Beğeni

Katılıyorum. Benim de 182 metre ve 69 mbps alabileceğim gözüküyor fakat rahatlıkla 95 mbps alabiliyorum. Bina içi tesisat sıradan telefon kablosu 10 yıllık kablodur o da.

2 Beğeni

O zaman paket değiştirme kısmında maksimum 75 özgür paketi vardı 100 için destek kaydı açmam gerekecek sanırım.

Dediğim gibi bu port aktarımı cidden uğraştırıcı bir iş. Bugün olmasa bile 1-3 gün sürebilir

TT kendi yapıyor. Ama hangi işlemi. Ankastre kutusunu kendi cebimizden verdik. Apartmanda para topladık. Ama saha dolabını(tip-7) onu TT yapıyor.

Arkadaşlar internet geldi. kablosuz 5g de 33mbps 5.6mbps aldım şimid 75liğe geçeceğim ama hattımın değerlerinde 151 mbps ye kadar alabileceğimi görüyorum aydınlatabilir misiniz?

@TworA @teyos000

1 Beğeni

151 Mbps atanabilir maksimum hız değeridir. Türk Telekom tarafından belirlenen verilebilir hız en fazla 100 Mbps olduğundan 100 - 75 - 50 - 35 paketleri arasından seçim yapabilirsiniz.

2 Beğeni

Ancak Turknetin sitesinde maksimum 75 lik paket var. Destek kaydı mı açmam gerekecek 100 e geçmek için

Hat değerlerizin ekran kaydını destek kaydınızın içerisine eklerseniz Temsilci size yardımcı olucaktır.

1 Beğeni

Tamamdır Teşekkürler.

1 Beğeni

Bi interleaved mod vakası daha. Şimdiden geçmiş olsun hocam. Diğer VDSL kullanıcılarına göre +5 ile 10 arasında fazla ping alacaksınız.

Evet onu soracaktım olayı nedir onun eskiden fastpath yazıyordu orada

İnternetten araştırma yapabilirsiniz. Veya benim şu konumu inceleyebilirsiniz.

Hayırlı olsun. Sizin adınıza sevindim, muhteşem olmuş altyapınız. Arkadaşlar gerekli açıklamayı yapmış. İyi günler dilerim :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Fast path

• hattınıza gelen paketler kontrolsüz ve gecikmesiz olduğu için daha düşük ping seviyelerine erişebiliyorsunuz.
  • “konrtolsüz ve gecikmesiz” olduğu için CRC üretimi daha sık hale gelebilir.
    Interleaved Path
  • Tam tersi
  • Tam tersi.
1 Beğeni

Peki bunu degistirmenin bir yolu var mi? yoksa boyle dursa bir sorun teskil edermi?
Speedtest de simdiye kadar maks 16 ping gordum.