Mahallemde gigafiber ne zaman aktif olacak?

Cevap için sağol tekrar sisteme bakar mısın hocam haziran sonu falan aktif olma şansı var mı diye

Ay içerisinde aktivasyonun tamamlanacağı bilgisinin dışında ek bir bilgi yer almıyor.

İzmir buca atatürk mh 204/4 sk kablolar döşendi ama kutu hala yok. Ne zaman kullanabilir duruma gelir. Teşekkürler

Özel mesaj üzerinden dönüş sağladım.

Haziran ayı içerisinde aktivasyon tamamlanmazsa ne olacak nisan ayındada mayıs sonu denildi olmadı? Haziran ayında aktif olmazsa temmuz ayına o ayda aktif olmazsa öbür ay 'a mı devir edecek. 2 aydır bekliyoruz bir türlü aktif olmadı madem aktif olmayacak kutuyu neden taktılar .Her gün merak edip heyecanla sorgulama yapıyorum sonuç hep hüsran.

Merhabalar, prosedürler uygulanırken bazı pürüzler medyana gelebiliyor. Endişelenmeniz gereken bir durum yok. Dönüşüm süreçlerine gereken hassasiyetin gösterildiğine emin olabilirsiniz.

insan ister istemez endişelenmeye başlıyor hocam süre uzadıkça :slight_smile:
Neyse sağol cevap için beklemeye devam

@alperenatici

yukardaki resimde göstermiş olduğum OFDK dağıtım kutusuna gelen ekipler kalın kablo takıyor mu bilgin var mı hocam ? bu gün şans eseri fark ettim bu kutuya kablo takılmadığını. Bende hemen fotoğraf çektim ayrıca Gigafiber bağlanan arkadaşlarda cevap verirse sevinirim onların OFDK kutusunda kablo takılı mı ? ondan mı aktif olmadı bizim gigafiber acaba anlamadım. Senin proje ekiplerine bu durumu söyleme şansın var mı acaba hocam unutup gitmesinler :smiley: ?

O kutu bizi bağlanalı 2 ay oldu ustam hala aktif olmadı

1 Beğeni

Hayır benim sormak istediğim yukardaki kutuya kablo falan takıyorlar mı kalın kablo yoksa sizin kutunuzda resimdeki gibi kablosuz mu müsait olduğunuzda fotoğraf atma şansınız varmı bunu merak ettim ? teşekkürler.

Daire gibi kablo bırakıyorlar bir köşeye o kabloyu bu kutuya takıyolar binadan gelen kabloyu bu kutuya takıyolar öyle söyleyim

Detaylı cevaplar için çok sağol benim kafam karıştı baya o kutuya kablo takılmasını mı bekleyeceğim yoksa başka yere Daire gibi kablo bıraktılar bu kutuya kablo takılmayacak mı anlamadım. Apartmana gigafiber kutusunu takmışlar taktıkları Gigafiber kutusuna ince kabloda takmışlar bilmiyorum valla diğer gigafiberi aktif olup kullanan arkadaşlardan da cevap bekleyeyim bari eğer bu konuyu görürlerse tabi :grin:

mesela bu konuda ki arkadaşın OFDK kutusunada kalın kabloları takmışlar bizim mahalledeki OFDK dağıtım kutularına neden böyle kablo takmadı gelen proje ekipleri anlamadım ? gece gece merak edip sokağa çıktım biraz ilerde bir tane daha OFDK dağıtım kutusu var onada takmamışlar kablo falan :pleading_face:

O konu hakkında bilgim yok ustam nasıl bi çalışma yapıyorlar çözemedim açıkçası :sweat_smile:

Merhabalar, kutunun kablolama işlemi en kısa sürede gerçekleştirilir. Ekipler planlamaya bağlı olarak dönüşüm sürecini tamamlayacaktır. Sağlıklı günler diliyorum :innocent:

Bizde varmı bi gelişme

Özel mesaj üzerinden ilettiğim gibi kutunuzda gereken düzenleme yapıldı. Sahada çalışma devam ediyor :handshake:

1 Beğeni

Cevap için sağol kutuya kablolama işini ekipler maalesef en kısa sürede yapmıyor hocam 53 gün oldu o kutuya kablo takmaya gelmediler. Ekiplere ulaşıp söyleme şansın yok mu sürecin hızlanması lazım artık. Haziran sonunda aktif olmaz Gigafiber çünkü adamlar kablo takmaya gelmiyor OFDK kutusuna

1 Beğeni

merhaba bizde durum nasıl öğrenmek istiyorum altyapı hızım 1 ay önce 75 di şimdi 85 e yükseldi. kutu ne zaman aktif olur bir bilgi varmı tuna mahallesi 675 sokak no 5 daire 3 esenler istanbul

Merhabalar, bu port farklılığı veya santral mesafesiyle alakalı olabilir. GigaFiber aktivasyon süreçleri için maalesef bilgi veremiyorum. En kısa sürede gereken işlem sağlanır :innocent:

1 Beğeni

Daha ozaman beklemeye devam marttan beri bekliyoruz aktif olmasını bina içi kutu takıldı bina dışına kutu takıldı milletin 1 ayda aktif oldu bizim 4 ay oldu

1 Beğeni