Mac kilidi

Arkadaşlar Merhaba;

Türknet’e türktelekom’dan geçitm ve
Şuan kullandığım modem -router-getawey herneyse artık ZTE ZXHN H298A V1.0 ben bu modemden memnun değilim sanırım türk telekomda mac filtrelemesi koymuş ben değiştirmek istiyorum modemi ve elimde boşta olan TP-LİNK archer C5V var, değiştirmeyi denedim fakat tp-link’i taktığımda kullanıcı arayüz şifresi vs girmeme rağmen sayfalara girmeye çalıştığımda internete erişimin yok diyor internet ışığı yanmasına rağmen ben elimdeki tp-link archer c5v modemin mac adresini nasıl değiştirebilirim birtürlü bulamadım.

Zyxel çıkış alıp - c5v bağla :slightly_smiling_face:

2 tane alan niye meşgul edeyim hocam ben zaten zte’den memnun olmadığımdan ötürü tp-link’i bağlamaya çalışıyorum

1 Beğeni

bana arayüzü resmini atar mısın. @alihann_gundogu bakıp sana söyleyeceğim.

şuanki güncel arayüzse Gelişmiş. - ağ - bi altına gireceksin. sağda çıkan ayarlara girip. en alta mac adres gir yazar.

Hocam modemde mutlaka mac adres girme kısmı vardır. Kontrol edin.

1 Beğeni

Hocam şuan işteyim eve geçince atayım ama fotoğraftaki gibi arayüz

1 Beğeni

Gece bayağı bir uğraştım bulamadım

o zaman bekle bir dakka bakayım ona

1 Beğeni

böyle birşey ama senin router daki arayüz değil. yinede resim at bana sol listeyi görmek istiyorum.

Eve geçince atayım hocam akşam

Bu kısmı kontrol ettiniz mi?

1 Beğeni

Ben bulamadım ordan o arayüzü :pray:
:slight_smile:

Müdehale ettirmtmiyor hocam

pppoe nin yanındakini değiştirip kaydet dersen değişecektir.

1 Beğeni

Modem rootlu mu? Root lu değil ise internet te çok kaynak var.

Deneyeceğim hocam akşam dönüş sağlarım buradan

1 Beğeni

Rootlu değil root nasıl atabilirm

Maalesef bu konuda sorumluluk size aittir. İnternet te birçok kaynak var video lar var.

Ben root’u attımda root’u atarken wan bağlantısı sabit yanıyordu roottan sonra sabitlenmedi bir türlü DNS almadı cihaz.

Cihazı fabrika ayarlarına getirerek eski haline getirebilirsiniz. Sorumluluk size aittir demiştim. Root ben atınca sorun olmamıştı. Tekrar deneyebilirsiniz.