Kuruluma yardım pls

Gigafiber kullanıyorum kullanıcı adı şifre yazıcam da hangisine yazim

Merhaba, TurkNet youtube kanalı üzerinden modem kurulumu hakkında bir video hazırlamıştı TurkNet, dilerseniz aşağıdaki link üzerinden videoya gidebilirsiniz.
TurkNet / ZYXEL VMG8623-T50B Modem Kurulumu

Ethwan üzerinden kurulumunuzu yapın.

Bu gigafiberin hangisi olduğunu bilmiyorum ki

Modem kurulumunuzu Ethwan üzerinden yapmanız gerekiyor eğer Gigafiber alt yapınız varsa.

TT fiber altyapısına vmg3625-t50b modemi desteklermi

Evet destekler ama zaten TT fiberde kullanımınız için cihaz veriliyor diye biliyorum.

Evet verdiler kendi modemimi denedim modem yetersiz kaldı, arayüzüne giremedi, kablolu bağlantı yapamadı, kablosuz bağlantıda dengesiz kaldı.

1 Beğeni

Merhaba, @yasin12 TT fiberi için vmg3625-t50b kurulumu yapacaksınız yardımcı olabilirim.
Fiber alt yapısının hepsini destekler 1 giga portları var.

1 Beğeni

Sevinirim yardim ederseniz. @CK_LasT

Şuan kullandığın routeri öğrene bilir miyim ?

@CKLasT

@CKLasT

TT artık vestel DGW9000 kullanıyor, bunun ara yüzünü bilmiyor kimse çünki daha yeni çıkardılar. Bakarak çözebilirim. Başka yetkililerde bilemez çünki hiç bir yerde satılmıyor.

Ara yüzü o kadar kötü ki girmek bile istemiyorum.

Biliyorum daha öncede karşılaştım. :slight_smile:

1 Beğeni

Nasıl bir işlem yapiyoruz şuan?

Bak şimdi iki seçenek var. VLAD ID kaç olduğunu bilmiyorum normalde 35 olarak kurulum yapılır bir öyle deneme yaparız olmadıysa, Router için de VLAD ID kaç olduğu yazabiliyor. VLAD ID bilmeden kurulum yapamıyoruz.

Bu yardımcı olabilir @CKLasT

Modemin arkasında mavi veya farklı renkte wan girişi bulunuyor cat 6 kablosunu oraya takacaksın kurulum için altaki bölüme gireceksin. Oranın resmini atarsan hangi yere ne yazacağını söyleye bilirim.

@CKLasT 20 karakter