Köprülüme Sorunu

Merhaba ana modemim “ZYXEL VMG8623-T50B” dağıtıcı olarak kullanacağım modem ise “TP-LINK TD-W9970(antenli modeli)”. Ancak bir türlü köprüleme işlemini yapamıyorum.

2 Beğeni

TPlink modemin dhcp’sini kapattınız mı?

1 Beğeni

Evet kapattım ancak yine de olmuyor. Tplinkte köprülendi yazıyor ama yine de internete bağlanmıyor.

Bu modemin antensiz olanında hiçbir ayar yapmadan diğer modemden bu modemin 1 portuna kablo bağlanınca internet erişimi veriyordu.

Merhaba,
TP link arayüzünü göre bilir miyim.

İlk olarak TP-Link tarafında DHCP adresinizi 192.168.1.1 yerine 192.168.2.1 veya 192.168.10.1 olarak güncelleyin. Muhtemelen Zyxel tarafında da aynı ip adresini kullanmaktasınız. Ardından Zyxel’deki herhangi bir ethernet portundan TP-Link WAN portuna bağlantı sağlayın.

Eğer Zyxel ile aynı network içerisinde olmak istiyorsanız TP-Link tarafında DHCP kapatıp ya 192.168.1.2 gibi statik bir IP adresi tanımlayın veya DHCP relay seçeneğini kullanın.

1 Beğeni

İşlem modu diye bir seçenek yok değil mi ?

TD-W9970 lerin hepsinde bu seçenek mevcut güncelleme yaptın mı ?

işlem modu bulunmakta

Modemi kapatıp açınca nasıl oluyorsa bağlandı. Ancak lan kablosunu çıkarıp takınca tekrar bağlanmıyor. Ayarlarda da herhangi bir bağlandığına dair bilgi göstermiyor. Ayrıca tp linkteki hızda düşük gibi geldi.

W9970 modemini reset at, benim attığım resmin seçeneklerinden kablosuz özelliğini aktif et ve wan bağlantısını takınca olacaktır. Başka birşey yapma.

Gigafiber kullanıyorsun ve W9970 portları 100 mbps olduğu için geçemiyor.

Tp link arayüzünde bağlantı olmadı yazıyor lakin internete giriyor.

Dediğim şekilde mi yaptınız ?

dediğiniz şekilde yaptım

Sorun yoksa öyle kullanmaya devam edebilirsiniz hiç bir sorun çıkarmayacaktır.

Tp linke kablolu bağlanmıyor bağlanmaya çalışınca wifi’den gelen internette gidiyor.

şimdi de internet yok :smile:

1 Beğeni

Dinamik ip adresi olarak ayarla

bu şekil de mi