Kopma yaşıyorum

tmmdır ben buraya 2 gün sonra atarım 2 gün içinde koparsa da atarm

3 gün 14 saat 43 dakika 51 saniye olmuş sadece ufak saliselik kopmalar oldu ama dsl etkilenmedi bile öyle söyliyim

Modem veyahut yazılımıyla ilgili sıkıntı var o zaman hocam. Çünkü kopma olsa DSL veya İnternet ışığı söner ve gelmesi yani tekrar IP alması en az 10-15 saniyeyi bulur. Portla, Türknet’le Türk Telekom’la alakalı problem olsa saliselik kopma olmaz olamaz.

Sanırım, kısa süreli kopmalar yine mevcut ama başta ki değerlere göre iyileşme var. CRC kaynaklı bir problem de olabilir. Farklı bir modem ile hizmetinizi kullanmayı dener misiniz?
Şu ayarları, modeme uygular mısınız?

• Yönetim> DSL Ayarı> PVC Paylaş “Etkin” yapın, işe yaramaz ise “VDSL Settings” kısmında ki değerleri “Stable” yapın.

dediğiniz ayarı göremedim ama ayarlarım bu şekilde

sanmıyorum modemim çok sağlam asus AC68U kullanıyorum

“Common Settings” kısmın da olması gerekiyor fakat siz de yok. Modem sürümünüz nedir? 790’a çekin sürümünüzü.

1 Beğeni

790 zaten şuanda benim modem farklı galiba diğerlerine göre attığım resimde bakıp neyi ney yapmam gerek söyleyebilir misiniz

Asus modellerde sıkça rastlanılan sorunlardan biri yani kopma sorunu. Bana sorarsanız farklı bir modem ile 3 gün boyunca deneme yapın ve kopma yaşanıyor mu diye kontrol edin emin olmak için.

• Farklı bir modem deneyin ve 3 gün boyunca izleyelim kopma veya CRC kaynaklı sorunları takip edelim.
  • Statik IP kullanmayı deneyin.

Sanırım, kullandığınız model de bu ayar yok. Sorunun CRC kaynaklı olup olmadığından emin değiliz farklı bir modem denemeniz ve Statik IP kullanmanız ihtimalleri azaltır belki de sorununuz çözülür.

858 sürümü hariç, sorunu yok ve nadir görülen diğer sürümler de olan kopmalar,
farklı sebeplerden oluyor.

şuan için herhangi bir sorun yok kopma yok dediğim olay daha olmamaya başladı son kez değerleri paylaşmak istiyorm

image

snr değerim hep sabit 10 altına düşmüyor ama crc hatam çok yalan yok

2 Beğeni