Kopma yaşıyorum

internetimin snr margin değeri olması gerekenden çok düşük değerlere sahip.Ek olarak,CRC paket hatası çok fazla almaktayım gün içinde 2000-4000lere çıkıyor ve sık sık kopma yaşıyor.Ben de buna çözüm getirmek için kendi modemimden snr margini 18’e ayarladım fakat hem hızım düşüyor hem de kullanmaya devam ettikçe 4-5günde bir kendi kendine ayarladığım snr margin değeride düşüyor ve kopma yaşıyorum TurkNet’e destek talebi oluşturdum aylar öncesindende konuştum 3 ay uğraştım ilgilenmediler ne yapmam gerek

İç tesisatı elektrikçi yardımı ile cat6 kablo kullanarak yenileyebilirsiniz ek kullanmadan yak1 ile, başka modem deneyebilirsiniz onun dışında yapabileceğiniz bir şey yok diye biliyorum.

1 Beğeni

modem modeliniz nedir?

Ek olarak TurkNet ten yerinde destek ekibi talep edebilir. İç tesisattan emin ise bunu yapmalı.

1 Beğeni

image

hat değerli şuanlık böyle 79 hız olmasına rağmen mecburen 18’e sabitliyorm 3 4 gün sonra sabitlememe rağmen snr 13lere kadar düşüyor ve kopma yaşıyor ek olarak iç tesisatı yeniledim cat6 döşedim fakat değişen birşey olmadı

Turknetten sadece aradılar açıklamaya çalıştım anlamadı sonra altyapınız kötü diyip kestirip attı maalesef, daha öncesinde de saha dolabına uzaksınız dendi fakat arkadaşlarımdan daha uzak olan var. Onlarda herhangi bir sıkıntı olmuyor. 1 senedir soruna çözüm gelmedi

Merhaba, bağlı olduğunuz DSLAM SNR yi 18 veya üstünü veremediğinden dolayı düşüş yaşıyor olabilirsiniz, normal bir durum. Peki, aynı dolaba bağlı olduğunuz komşunuzun, SNR ve hat değerlerini paylaşır mısınız? Saha dolabınız kaç metre?

259 metre uzaklıkta tanıdığım pek komşu yok o’yüzden kendilerine soramadım bakamadım

Saha dolabı uzaklığınız değerlere göre normal fakat max kapasiteniz düşük. Peki, bölgede ki aktif ve yüksek kullanımdan dolayı olabilir ama hattımızın sağlığı için şunları bir yapalım:

• Ek, dsl prizi ve splitter kullanma/yenile (YAK1)
  • Ankastre bağlantılarını kontrol ettir, duruma göre yenile.

Modemi resetleyin, tekrar kurulum yapın ve hiç bir ayar yapmayın. SNR ayarını mevcut SNR değerinden 2dB düşürün ve sonrasında 4 dB yükseltin. her yaptığınız SNR ayarlamasında hat değerinizin SS’ini paylaşın.
ÖRNEK: 14dB kullanıyorsanız ilk önce 12dB sabitleyin sonrasında 16dB’e çıkarın

iç tesisatı daha yeni yenilettim cat6 döşediler herşeyi yaptık düzelmedi maalesef 19snr bile yapsam ilerki zamanlarda kendi kendine ufak ufak kesintiler hala oluyor çözüm yok sanırım adsl bu kadar sorun yaşamadım

kesintiler saniyelik olduğu içinde TurkNet göremiyor bizde kopma gözükmüyo felan diyolar

Kesintiden kastınız modeminiz ışıkları yandığı halde internete giremiyorsanız 790 sürümünü kullanın.

“DSL Önyükleme Zamanı” 1 gün olduğu zaman tekrar paylaşın bu değerleri.

Benim böyle bir teorim var, o katsayının düşük olmasını öneririm ve genellikle 35mb paketler de 0.0 olarak gözlemledim 75 ve 50mb paketler de 0.8 - 1.2 olabilmektedir.

1 Beğeni

bu şekilde 1 gün 3 saat 20 dakika olmuş daha kopmadı

Değerleriniz ideal. Sanırım, arızanız çözülmüş. Dilerseniz konuyu kapatabilirim, farklı bir arızanız yoksa.
CRC değeriniz fazla fakat bir sorun yaratmıyorsa dikkate almaya gerek yok.

Şu anda değerleriniz ideal gibi duruyor. @TworA 'un da dediği gibi CRC değeriniz çok fazla gibi duruyor yani kayıp çok fazla benim düşüncem SNR marginden dolayı çünkü 8.0 dbi ve 10.0 dbi arasında kopma ve parazitlenmeler olabiliyor fakat belki interneti yeniden başlatırsanız belki düzelme şansı olabilir.

1 Beğeni

henüz kopma anlık gidip gelme olmadı snr marginim 50’ye sabitlmeden önce çok fazla düşüş oluyordu fakat şuanda 10dbi’ın altına indiğini görmedim INP değerim 0.8 symbols oluyordu daha önceden fakat 50’ye sabitledkten sonra 0.0 oldu CRC hatası yüksek fakat eskisinde 1000lere ulaşması 4 saatte oluyordu şuan 1 günde 1000lere çıkıyor

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.

erken sevinmek istemiyorum ama umarım çözülmüştür daha 1 gün oldu

Tamam, 3 gün olduğu zaman tekrar bakalım veya 3 gün için de kopma olursa.

1 Beğeni