Kopma yaşıyorum bir türlü çözülmedi

@Ensrl kusura bakmayın, yukarıda ki yorumuma eklemek istiyorum. SNR kısmın da zayıflama var. Modeme tanımlanan hız kaç mb?

Ara ara değerlere baktığımda dediğiniz gibi oldu 7 11 arasi snr düştü çıktı iç tesisat için turknet saha ekipleri gelecek bakmaya bakalım ne olacak inşallah düzelir teşekkür ederim tekrardan

Rica ederim. Umarım sorunun çözülür :+1:

1 Beğeni

Snr kısmındaki zayıflama gündüzleri oluyor geceleri düzeliyor

Saha dolabının Aktif ve yüksek kullanımdan kaynaklanan bir durum o zaman.

Muhtemelen bende öyle düşünüyorum koca mahalleye 1 tane dolap koymuşlar boş port bile yok

@TworA bugün TürkNet saha ekibinden bir abi geldi değerlerimi kontrol etti iç tesisatimda bir sıkıntı olmadığını söyledi degerlerimin iyi olduğunu fakat sizin dediğiniz gibi output değeri fazla dedi ama sizden kaynaklanan birşey olmadığını söyledi. Sorunun santraldeki port da olduğunu söyledi bakalım bekliyoruz ne olacak elimden gelen herseyi yapacağım dedi saha ekibindeki abi sorunu çözmek için burdan hem TürkNet e hemde saha ekibindeki abi ye ilgilendikleri için teşekkür ederim.

1 Beğeni

Sizin adınıza sevindim :slightly_smiling_face:. Umarım çözülür sorununuz.

1 Beğeni

@TworA tekrardan merhaba bugün saat 11:36 da mesaj attılar resimdeki mesajların anlamı nedir port mu değişmiş? Onu soracaktım teşekkürler

Merhaba, temsilciye sorarsanız net bir cevap bulabilirsiniz. Sizi yanlış bilgilendirmek istemiyorum. Destek mesajın da bağlandığınız santral/saha dolabının cihazı ve portu ile ilgili bilgi verilmiş. bir işlem yapıldığını/değiştiğini temsilciden öğrenmeniz daha doğru olacaktır ama sorun görülmediğini belirtmiş. Bir değişim veya işlem yapılmışsa belirtmesi gerekiyor ki destek mesajında ki yorumu inceliyecek olursak herhangi bir değişiklik yapılmamış diye tahmin yürütebilirim.

Teşekkür ederim yine sanırım kopma olmuş ben evde yokken evdeyken 17 saat aktif bir bağlantı vardı eve döndüğümde 2 saat yazıyordu port değişikliği isteyecem yoksa çözülemeyecek gibi :frowning:

Fiziksel bir işlem yapılmış ise kısa bir kesilme olmuş olabilir. Temsilci zaten belirtmiş, bir süre sistemini izleyecek. Bu, yüzden fiziksel/yazılımsal değişiklik yapma hattında.

1 Beğeni

Hiç bir şekilde ellemiyorum modemi teşekkürler

1 Beğeni