Kök IP Sorunum

Merhaba TurkNet kullanıcıları,
Benim sorunum IP Adresimin sürekli olarak 95.70.xxx.xxx ile başlamasıdır, eski servis sağlayıcımda bir kaç sefer ip adresimi yenilediğimde, öndeki ilk 2 hane değişiyordu, 3 haneli de başlayabiliyordu IP fakat TurkNet’te ne kadar resetlesem de hep 95.70 başlıyor ve bazı girmeye çalıştığım yerlerden IP’lerim banlı olduğu için girmek istediğim yere giremiyorum. TurkNet Desteğe yazdım ve Statik IP alımınızı aktifleştirebilirim gibisinden bir teklif geldi fakat ben bunu istemedim, Statik IP alsam hangi IP denk geleceğini de bilmiyorum, IP Havuzundan hangisi müsaitse o gelir dediler, bunun daha pratik bir yolu yok mu bilen arkadaşlar lütfen yazsın.

1 Beğeni

Selam, canozsavas hoş geldin!
Modemini resetleyip kurulum yapmayı dene.
Temsilciye “Dinamik yani şuan ki IP adresimi yinelenmesini talep ediyorum.” diye belirtin.
Sanırım 95’li IP biraz sorunlu. Değişmemesinin sebebi; 95 IP üzerinden CGNAT oluşturulmuş olabilir.

1 Beğeni

Müşteri Temsilcisi bana biz ona erişim sağlayamıyoruz Statik IP alırsanız değiştirebilirsiniz dedi. Nasıl olacak yeni bilet mi oluşturayım?

bana da artık hep 100.xx.xxx şeklinde geliyor eskiden 159 la başlayan ip geldiğinde oyunlarda pingim harika oluyodu ve hatta forumda sormuştum bu konuyu ama artık hep 100 le başlayan geliyo

Benimki bazen 100 ile bazen 10 ile başlıyor