Keenetic Hero DSL Uzmanlık Sorusu :)

Forumda oldukca fazla Keenetic kullanısı var sanırım. Size Bir sorum olucak. Hero DSL ile evdeki 2 adet farklı internet baglantısını biri VDSL diğerini normal porttan cat 6 ile baglayarak yedekli veya yuk dengeleme olarak gene cat 6 ile gigabit porttan çıkmak mümkünmü. Özelliklerinde Multiwan var deneyeniniz oldumu. Asus N17U ile şansımı denedim ama başarılı olamadım.

Evet istedikleriniz mümkün.

Gerekli ayarlar yapıldıktan sonra Multi connection destekleyen sunucularda xdsl + wan portu olarak ayarladığınız porttan gelen hızın tamamı alınabilir.

şimdi sana ozelden yazacaktım sen yazdın :slight_smile: Amacım zaten vdsl i yedek yapmak . Asus N17u da basaramadım iade ettim hero siparişini verdim cihaz gelince deneyeceğim

Yuk Dengelemeye nazaran esas amacım VDSL yedek olarak kalacak WAN dan gireceğim baglantı ana baglantı olacak , Cat 6 ile switch üzerinden networke dagılacak . Bu noktada karsı sunucunun bir önemi kalmıyor sanırım

Direndim keenetic almicam diye ama baktım olmuyor diğer markalarda beni çözüme ulaştıracak en yakın Asus tu ondada başarılı olmayınca verdik siparişi : )

1 Beğeni

Bu da basit iş :slight_smile: Bağlantı önceliklerinden ayarlamanız gereken bı kurala bakar :slight_smile:

Sonrası cihazlara sen bundan çık, sen bundan çık demek

1 Beğeni

Satın alanların çok büyük bir kısmı memnun olunca böyle antipati oluşuyor herhalde.

Müptelası olacağınıza eminim :smiley:

1 Beğeni

Ağdaki cihazlarıda istediğimiz baglantıya yönledirebiliyormuyuz :slight_smile:

1 Beğeni

Cihaz elime ulaşsın Perşembe günü ulaşır muhtemelen takıldığım noktada desteginizi rica edebilirim

1 Beğeni

Evet.

Örneğin kendi ağımdan örnek vereyim. Cihaz üzerinden birkaç tane falan VPN kurulu. Bir de yedek bağlantı olan wisp mevcut.

Bunlar benim oluşturduğum bağlantı kuralları.

Bunlarda hangi bağlandı kuralında kaç adet cihaz olduğu

3 Beğeni

100 + 100 mbps internetleri birleştirip gigabit port üzerinden atıyorum pc ye 200 mbps sağlayabilirsin ancak single connection ve multiconnection durumları var her site multi bağlantı desteklemeyebilir.

Amacım öncelikli zaten yedeklemek. Ana baglantıya yedek olarak kullanacağım VDSL i . Ana bağlantı zaten gigabit.

X cihazlar a hattından çıkış yapsın, diğer cihazlar b hattından gibi de olması lazım.
Yada yedekte dursun ana hat koparsa otomatik yedeğe geçsin şeklinde de olur. Profilimdeki topluluk grubundan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

1 Beğeni

gruptayım zaten telegramda :slight_smile:

Keenetic Türkiye Kullanıcıları :arrow_heading_down:
Telegram: Contact @KeeneticTR

1 Beğeni

İslem tamam yedekli olarak kurbayı basardim fakat TV+ oldugu icin SOL modemden kurtulamadım bridge olarak bagladim mecburen TV+ ı direk modeme girdim

3 Beğeni

Gercekten dendigi kadar varmış keenetic tam anlamiyla ihtiyacimi karsiladi simdi extra ozellikler neler var onlari bakiyorum :slight_smile:

2 Beğeni

Birde bu degerler iyimi extra ayar yapmama gerek varmi acaba

Açıkçası benim tam ihtiyacım olan ozellikler var muhtemelen çok daha fazlasida var gibi gözüküyor kurcaladıkça görücem

Güzel güzel. Yok şu anlık