Keenetic HERO DSL aldım

Almışken direkt Hepsiburada satıcısından almak istedim

1 Beğeni

Hayırlı olsun inşallah ilerde peak dsl ni de alırsınız

saha dolabım brodcom cıpsetlı olunca sorunlar yasanıyor 3,6,12 yazılıma kadar sorun yoktu
sonrakı yazılımlarda hatalar cıktı crc basması ve kopma sorunları günde 10-15 defa dustugumu bılıyorum…hanımda ben oynuyorum sandı dustukce modem ,3,8, yazlıma kadar test yaptım ana yazılımı care olmadı.3,6,12 dönüyorum crc sorunu cıkmıyordu yuksek sekılde en son yazlımda dan kaynaklanındıgını cozdum sorunun.telekoma ankeste kutudan modeme kadar eksız sekılde kalıtelı kablo cektırdım hat degerlerı iyılestıgı halde işe yaramdıdı…sonrasında turktelekoma ait eskı bır modem takdım td9970v3 dusme soruynu kalmadıdı. bendekı aynı sorun bazı kısılerdede oldu. servıs sadece kopma sorunu ıcın yazılım verdı test yazılım bu sekıl kullanın dedi kapattı sorunu ,fakat verdıklerı test yazılım sorunu cozdudu,hıc guncelleme yapmssam sabıt yazlımda sorun yok olacak yada guncelleme yapınca aynı sorunlar devam edıyordu crc normal yazlımda 10 mıslı ucuyordu bir cok ornek attım crcr konusunda yardımcı olmadı servis birsey yapamayız dedıler kapattılar konuyu.
kafayı hero dsl ıle bozmayım dedım en son careyı dsl tarafını kullanamıyorum artık eskı bır modem takdım brodcom cıpsetlı sonrasında lan cıkıstan hero yu dagıtıcı router olarak kullanıyorum hiç olmassa kafam rahat o gun bugundur…
hepsı bır arada aldıgım işe yaramadı .bılseydım onceden bu sekıl olacagını dırek router alırdım yada baska marka alırdım
eger saha dolabınız brodcom cipsetlı ıse aynı sorun sızlerdede cıkabılır.
hiç bir markayı savunmam
bu benım hero dsl ile yasadıgım sorun

1 Beğeni

Benim de saha dolabım Broadcom. Son güncellemeyi kurduktan sonra 3.7.3 ü herhangi bir sorun yaşamadım. Yaklaşık 9 gündür kopma olmadı ve toplam 9 günde 10-11 db snr margin değeri ile 1500 civarı Crc hatası aldım.

1 Beğeni

Hevesinizi kursanığızda bırakmak istemem ama en iyi modem demek biraz abartı olur ek olarak eğer 100 mb eş deger bir hızdaysanız 400 500 liraya sahibinden sıfıra yakın modem alabilirdiniz ve çokta yeterli olurdu böyle modemler bana hep fazlaca geliyor yani evde 20 kişi yaşamıyorsa sağladıkları aralıklar çok çok minimal değerler maalesef

İkinci el olarak 200-300 TL ye bile bulabilir aslında ama asıl önemli olan şu.
Ben modem alırken sorduğum soru şuydu

1. Snr margin ayarlama fonsiyonu var mı?
  2. Kaç adet lan portu var?
  3. Lan portları hangi hıza kadar destekliyor?
    4.Torrent desteği var mı?
  4. Kac adet Usb girişi var ve hangi sürüm?
  5. Yazılım konusunda firma yenilikçi bve destekleyici mi?
    Gibi bazı sorular.
    Bana bu sorulara en doyurucu cevabı bütçem dahilinde Hero Dsl verdi. Daha bütçem olsa belki Asus Ax82 alabilirdim
3 Beğeni

Bu crc yüzünden Asus un ne kadar günahını aldılar :grinning: sorun TT nin son teknoloji cihazlarında ki kusursuz yazılımı ile ilgili aslında.

1 Beğeni

Ben yorum yapmayacağım…

aynı modem Hero DSL, farklı hatlar. yorum size kalsın. benim saçım beyazladı. (soldaki 3.7.3. sağdaki 3.6.12 diye hatırlıyorum.) Bu da burada ibretlik olarak durabilir…

Tıkla Seyret: ice_video_20220311-092955

1 Beğeni

kemal hoca hero dsl icin en stabil surum hangisidir

Yeni başlayanlar için Stabil sürüm taviye ederim.

Beta ve özellikle geliştirici kanalında daha fazla hata ile karşılaşılanabilir. Zaten amaç yeni özelliklerin test edilmesi.

2 Beğeni

sürum olarak hangi versiyon hocam.

selam
benımde test yaptıgım servıs ıle 1,5 ay mucadele verdıgım hero dsl durumum
3,6,12 yazılım normal kopma vs yok crc de asırı yok

3,7,1 yazılımda kopma yapıyor ve crc ucuyor…crc durumu 3,7,3 lerde aynı sorun devam etti.
1,5 ay servıs mucadesınde en son hepsını bosverdım kendım cozumumu kendım yaptım artık

saha dolabım cıpsetlı oldugu ıcın 3,6,12 yazılımlar sonrası uyusmadı yazılım randıman vermedı 3,6,12 donus yapıyorum normal ugras ugras bısı cıkmayınca…ya eskı yazlımda kalacam yada servısın verdıgı test yazılımsa sabıt kalacam guncelleme olunca aynı sorunlar devam edıyordu.kopma sorununu cozdu servıs crc cozemedı yenı yazlımdakı bende hero dsl tarafını kullanmıyorum artık modemı router olarak kullanıyorum hepsı bır arada olmuyor .hero ıle 1,5 ay normaldık sonrasında 3,6,12 den sonrakı yazılmlardan mennun kalmadım…cozumu eskı turktelekom modemı td9970v3 aldım elden dusme 130 tl onu dsl ınternet alıyorum 100 mbps ve sonrasında kablo ıle hero dsl router olarak ayarlı…

kafam rahat sorun vs kalmadı bır daha.

1 Beğeni

Kurulum sihirbazı ile kurulum sırasında zaten en son güncel sürümü kuracaktır.
KeeneticOs 3.7.3 olur.

guncel yazılım kullanmıyorum artık eskı yazılım 3,6,12 da kalmayı tercıh ettım…

saha dolabina kaç metre uzaksınız.

Hocam rj11 soketini bir daha çalabilir misiniz? Çünkü upload da sıkıntı yok ama download da hat zayıflaması yüksek.

Birebir Hero kullanıcısından sana tavsiye: Hat değerlerin mükemmel ise kullan. Kötüyse, hiç kullanmadan iade et ve Broadcom çipli bir modem al. Misal bu TT’nin yeni WiFi 6’lı modemini alabilirsin.

Karar senin.

Anlatmak istediğidme zaten yazılımdan çok sorunların bir çoğu eve gelen tesisat, sonrasında sahadan kaynaklanıyor aslında.

O hatta CRC üretim nedenini müşterim en sonunda hattına bir daha bakınca gördü. Ne siz sorun ne ben söyliyim tesisatta yapılanı.

bu modemi aldım 9 saattir 50 crc uretti surekli takip ediyorum su ana kadar bir kesilme kopma olmadi asus n16 vr300 modemde yuzbinlerce crc olurken bunda 50 crc var
modemi 1 hafta test edicem eğer crc uretirse kesinlikle aldigim gibi iade edecegim.

Kendiniz söylüyorsunuz. Çekimi çok iyi ve crc üretmiyor. Balık baştan kokar.
Zaten başından cihaz ne kadar kaliteli olduğunu belli ediyor.