Keenetic Extra Modem yardım Kablosuz Kabloludan Hızlı

Merhabalar arkadaşlar
TurkNet VDSL kullanıyorum yenice Keenetic extra dsl modem aldım garip bir durum var ortada.
iphone X ile wifiden Keenetic modeme bağlanıp hız testi yapınca 80 mbit internetimi alıyorum.
PC den kablolu ve kablosuz internet ile 5 mbitten yukarı çıkmıyor şaka gibi.Normalde kablolu hızlı olması gerekirken yoğun bir kasma ve sınırlandırma var gibi.Pc deki dns ip ayarları otomatik sizce sorun nerededir.Modemin ayarlarıyla oynamadım sadece kurulum yaptım 95 tl lik paket kullanıyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Tuhaf bir sorun. Kutudan çıkan ethernet kablosunu mu kullanıyorsunuz ?

2 farklı cat6 kablo denedım kablodan kaynaklı sorun yok 5m bit verdi ikiside
Ardından PC nin wifisinden bağlanıp hız testi yaptım oda 5mbit çıktı.
Telefondan hız testi yapınca 80mbit çıkıyor ip ve dnslerde mi sorun var pc de mi anlamadım.
Pc de sorun olsa diğer TPlink td-w9980 modemi takınca 80mbit vermezdi

Diğer modemde sıkıntı yok ise keenetic kaynaklı sorun. Modemi resetleyip geliştirici sürümüne güncelleyebilir misiniz ?

1 Beğeni

Modem son sürümde şu an.Eskiyi taktım yine 80m bit oldu modemde sorun sanırsam.
Telefona 80 verip pc ye 5 mbit veriyor ayarları kurcalamadım hakbuki

Portlara hız kısıtlama yapmadığınıza emin misiniz.

Sorun pc kaynaklı gibi görünüyor.

• Ağ driverları güncel mi?
  • Malwarebytes antimalware ya da adwcleaner ile pc yi tarattınız mı?

Ek olarak bu videoyu izleyin.

Diğer modemi taktığında sorun olmuyormuş pc kaynaklı değil.

Eminim dokunmadım çünkü

1 Beğeni

PC kaynaklı olduğunu sanmıyorum.Sistem bu driverler güncel

Self test dosyası indirip keenetic teknik desteğe gönderin sorununuzu anlatın çok detaylı yardımcı oluyorlar. Herhangi bir kısıtlama var mı kontrol etsinler. Destek Linki
image

Peki teşekkürler indirip göndereyım

Misafir ağı tanımlamadınız değil mi bilgisayarınıza. Keeneticte varsayılan misafir ağı hızı 5 mbit çünkü. Keenetic uygulamasını telefonunuza indirip, cihazlarım kısmından bilgisayarınızı bulup hız sınırı kısmını kontrol edin.

2 Beğeni