Keenetic Extra Dsl vdsl bağlantım olmadı

Dün modemim geldi. Ne denediysem Vdsl bağlantısı kuramadım. Mevcut kullandığım modem de bir sorun yok. İş yerine gelip Adsl bağlantısı denedim çalıştı. Keenetic destek 3.5 yazılımını kurdurdu. Eve gidince tekrar deneyeceğim. Bunun dışında yapmam gereken başına gelmiş olan var mı? Snr vs. birşey değiştirmem gerekiyor mu?

Dandik modem ile bağlanırken bununla bağlanamadım.

1 Beğeni

modem dns ayarlarında dns ayarlarını 1.1.1.1 1.0.0.1 yap.dns yok saya tıkla kaydet.türknet dns keenetic modemde sorun yaratıyor bazen.bende de aynı sorun vardı dns ayarlarını değişince sorun kalmadı.

1 Beğeni

Modem de tam hangi kısımda yapmam gerekiyor? Resim atabilir misiniz?

modem ayarlarından vdsl adsl ayarlarına tıkla.iss kimlik doğrulama ayarlarına tıkla.

bu konudan @bekir.kopuz beyin haberi var .türknet dns en kısa zamanda çözüleceğinin bilgisini verdi.

2 Beğeni

Bilgiler için teşekkürler. Akşam deneyeceğim. Umarım olur.

T50B için hangi dns önerirsin

t50b de normal türknet dns kullandım.daha hızlı ip alıyor.size kalmış.cloudflare dns de girebilirisniz.türknet dns sorunsuz çalışıyor t50b de.

1 Beğeni

Snr değeriyle ile oynadığımda internet geldi.

Modem’de herhangi bir sorun bulunmuyor. Buradaki sorun kullanıcı kaynaklı.

Modemin otomatik kurulumu yok mu sıfır modemde kurulum yaparken snr ayarları kapalı olur diye biliyorum :roll_eyes:

Snr default 8 olarak geliyor. Çoğu kişide otomatik çalışıyor. Ama hat değerlerine göre bazılarında sanırım oynama gereği oluyor.

1 Beğeni

Hmmm enteresan. (20 karakter)

Min 4 snr değerinde 23mbps gösteren hızı 2-3 olarak alabilmiştim garip gelmişti.

kararlılık ayarını düşürdüğünüzde bu tip şeyler yaşanabiliyor ne yazık ki.

1 Beğeni

Merhaba, acaba DNS ile alakalı sorununuz çözüldü mü? Keenetic Extra DSL almayı düşünüyorum da.

Evet kullanıyorum bir sıkıntı yok. Burada da keenetic telegram grubu var. Katılabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim.

1 Beğeni