Keenetic Extra Dsl Kn-2111 İPV6 Ayarları Nasıl olmalı?

İpv6 atandı ancak test sitelerinde ipv6 yok olarak görünüyor.
Modem bileşenlerden ipv6 protokölünü yükledim ipv6 kullan kutucugunada tıkladım ama teste yok görünüyor. Sistem gösterge panelinde IPv6 adresi, IPv6 öneki ve IPv6 yolu görünüyor. Forumdaki bazı konularada baktım denedim sonuç hala yok olarak görnüyor.

İpv6 tanımlarken tanım hatası yapmışlardir siz modemde yapmanız gerekeni yapmışsınız zaten

Mh ile iletişime geçin. Geçen bir arkadaşım başına daha geldi. Düzelttiler sonra

Yaptığınız işlemler doğru görünmesi gerekiyor aslında, ana hat ayarlarının yapıldığı kısımdan ipv6 tiklediğinizde ipv6 google üzerinden test edebilirsiniz. (Her ihtimale karşın pcdeki adaptörü de devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirmeyi ncpa.cpl den ulaşabilirsiniz ya da cmd üzerinden ipconfig /release ipconfig /renew ile local pc de yeniden ip almayı deneyebilirsiniz.)

TurkNet müşteri hizmetlerine yazdım
Modemin müşteri hizmetlerini aramamı söylediler.
Aradım uzak baglatı ile bagladı keenetic müşteri temsilcisi ayarlarda sorun yok TurkNet 'e sorun bildirin dendi TurkNet 'e sorunu ilettim gelen yanıt.
. Network ekibimizden gelen bilgiler göre maalesef bu model için elimizde bir bilgi bulunmadığı, model için yayınlanmış farklı firmware’leri deneyebileceğiniz aktarılmıştır.

Deneyelim bakalım sonuç degişicekmi.

Mhler şaşırtmiyor, neyse

Siz modemden yapmanız gerekeni yapmışsınız zaten, gerisi TurkNet de…

aynen maalesef öyle.

1 Beğeni

Denedim sonuç hala aynı maalesef.

1 Beğeni

Özel den size mesaj atıyorum. Mesaj kutunuzu kontrol edin. Müşteri Numaranızı ve aktif destek kaydınız var ise yoksa açarak bana destek numaranızı özel den atın. Arka planda yetkili ekibe bildereceğim.

Bu modemde ipv6 ayarı ne işe yarıyor? Yapılması gerekiyor mu? Yapılırsa ne olur yapılmazsa ne olur?

Yapılmazsa birşey olmaz. Diğer sorunlarınızın cevabı burada. IPv6 Hayatımızı Nasıl Etkileyecek? - TurkNet Blog