Keenetic extra dsl kn-2111-01tr ac1200 dsl sorunu

ablama keenetic marka modem aldım hat vdsl.
modem vdsl seçip kurdum ama dsl ışıgı cok az bir süre yanıp yanıp sönüyordu ve sabitlenmiyordu.
pc üzerinden firware güncellemesi yaptım sorun çözülür berki dedim olmadı forumlardan farklı ayar var mı diye baktım buldum onu da yaptım yine sabitlenmedi.
TurkNet müşteri hizmetlerine ulaştık modem acık kalsın halledicez dedi açık bıraktık ara sıra dsl sabit yandı sonra ama yine hat gelmedi.
en son bugun turktelekom gelmiş ve modeme bakarak bu modem olmaz eski modemi takın demiş eskiyi takmış gitmiş böyle saçma bir şey yok çözüm sunmuyorlar başından atıyolar resmen insani.
yeni modemi kendi evimde denedim çalışıyor TurkNet alt yapısında çalışmıyor ama bu modemin farklı bir ayarımı var .

Eskisini takınca internet geliyor ama yenisini takınca dsl sabitlenmiyor.
Kablonun ucundaki jak uyumsuzluk yapıyor olabilir mi ? Yeniden çakma sanşın var mı ?

1 Beğeni

standart telefon jackı pense var değişirimde ondan olduğunu sanmıyorum topu topu 2tane kablo geliyor çünkü :smiley:

TP link modemi çıkarıp zyxel 3625 takmıştım, baktım sinyal gelmiyor kabloyu oynatınca geliyordu. jak oturmadığı için dsl sinyali bir gidip bir geliyordu. Kablo bir birine değiyorda olabilirdi, kestim yeniden bağlamıştım. Umarım düzelir.

1 Beğeni