Keenetic extra dsl hakkında

Selamın aleyküm keenetic extra dsl modem aldım bir kaç sorum var anlayan varmı acaba

Merhaba, @Murat042 ve @MustafaErdqn’a sorabilirsin.

1 Beğeni

çok teşekkür ederim kendilerine özelden yazdım

1 Beğeni

Anlayan diğer arkadaşlar da vardır mutlaka. Onlar da yardımcı olacaktır. Rica eder, iyi günler dilerim.

Direkt soruları yazarsan bilen arkadaşlar severek yardımcı olacaktır :slight_smile:

Sorunum şuydu ben şifremi kimseye vermedim tek kullanıcıyım evde fakat 2.4ghz bandında bir telefon markası 2 tanede isimsiz kullanıcı modemime girmiş gözüküyordu şifremi vs arayüz şifresini değiştirip o girenlerin internet erişimini engelledim bukadar kolaymı girmesi diyecektim

Merhaba, bahsettiğiniz bölümün ekran görüntüsünü atabilirseniz daha detaylı yardımcı oluruz belki bağlı cihazlarınızda mac klonlama aktif ise ondan kaynaklı olabilir.

1 Beğeni

Şöyle hallettik durumu Mustafa bey müşteri hizmetlerini aradım arayüz şifresini ve 2 bandında şifresini değiştirdik o bağlanan cihazın internet erişimini engelledik p40 lite cihazı girmiş modeme şöyle diyordu maç adresinin üstündeki yerde Bu cihaz Özel Wi-Fi MAC (random MAC) kullanıyor. Önerilen ayarlarla ilgili daha fazlasını
Diyordu müşteri hizmetlerinden kişi bilgisayarıma bağlayıp erişimi engelledi şifre değişikliğinden sonra giren olmadı isimsiz 2 kullanıcı girdi şuan sorun kalmadı gibi ama benim anlamadığım nokta ben tek kullanıcıyım ben şifremi kimseye vermem nasıl girmiş bukadar kolay olmamalı modemin Wi-Fiye bağlanılması

1 Beğeni

Giren kişinin ekran görüntüsünü atabilirim

Hiçbir şekilde bu kişiyi tanımıyorum bağlandığını anladığım zaman ismi bu şekilde çıktı zaten ben hiçbir şekilde ismini değiştirmedim

Ben iphone kullanıyorum bu cihaz p40 lite

Şifrenizi harf ve rakam olacak şekilde komplex bir şifre oluşturun, eğer basit bir şifre koyduysanız çözülmüş olabilir, ayrıca kullandığınız cihazlarda bahsettiğim gibi mac klonlamayı devre dışı bırakırsanız kopya sorununu da çözmüş olursunuz.

Aslında basit bir şifrede değildi dediğiniz gibi şifreydi harfler ve rakamlardan oluşuyordu bende anlam veremedim açıkçası

wps tuşu var ise modeminizde aktif olmamasına özen gösterin. Modem arayüzünden de wps ayar kısmından stok pinini değiştiriniz fabrika çıkışı sabit ise farklı cihaz ya da mac adresi değiştirerek anakarttan gene erişim sağlayabilir 3. parti yazılıma illegal bir yöntem diyelim yasak yapılması. Wps devre dışı bıraktıktan sonra wifi şifrenizi tekrar güncellemenizi öneririm. Siz farketmeden wps yöntemi ile cihaza tekrar bağlanmış olabilir kişi ve şifreye erişmiş olabilir. O yüzden en basit yöntemi wps varsa wps yi devre dışı bırakmak olacak : )

1 Beğeni

Wps zaten devredışı olarak kullanıyorum değiştirdikten sonra şifremi şuan giren olmadı