Keenetic Extra DSL - Görüş, İstek, Öneri

Buradaki belirttikleriniz ayrı ayrı iki DNS sunucusu adresi mi yoksa biri dns adresi biri domain mi? Ben de yeni kullanıcılardanım ve turuncu ışık sorunu bende de mevcut, ne denediysem çözemedim durumu. Yönlendirmelerle birlikte internet güvenliği sekmesinden Cloudflare seçip standart ayarladım alttan da bu şekilde dns sunucusu ekledim. Bu tam olarak kastettiğiniz ayar olmayabilir. Lütfen beni daha iyi bilgilendirebilir misiniz?

Aynı anda olması zaman zaman problemler yaratabilrmektedir. DNS, Dot ve Doh kısmı ile ilgili güncellemeler gelecek.

Sadece DOT kullanmanızı öneririm.

Aynı anda yazılmış değerlerde dns-proxy kendi sunucusuna en düşük ping vereni seçiyor ve kullandırtıyor.

Extra DSL ile çeşitli sorunlarım vardı. Kopma sık oluyor ve kopmadan sonra bağlanmıyordu. Sağ olsun Keenetic güncelleme ile tekrar bağlanamama sorununu çözdü. Mevcut kopmaları da epey düşürdüler. Kalan kopmalar için ise log incelemesine göre TurkNet kaynaklı “TurkNet modemin bazı sorgularına yanıt vermiyor, modemde cevap gelmediği için bir süre sonra boşa düşüyor” gibi bir açıklama yaptılar. Bu konuda TurkNet bir çözüm üretemedi. Bende Kenetice bağlı TPlink 9970v3’ü köprü moduna alıp kullanıyorum. Kopma sıfır. Ara ara Keenetici direk hatta bağlayıp kontrol ediyorum, giderilmiş sorun var mı yok mu diye, değişen yok. Kopmalar günde 3-5 kez ve ilginçtir ki genelde belirli zaman aralıklarında oluyor. Bu sorunu yaşayanlar benim gördüğüm genelde TurkNet kullanıcıları. Zaten Keenetic’te sorunu duyunca TurkNet mi kullanıyorsunuz demişti.
Keenetic’te de şöyle bir sıkıntı var. Cihaz hatta bağlandığında hattaki kayıp TPlink 9970v3’e göre daha fazla.

Eren kardeşim merhabalar…Bakın yaklaşık 5 yıl içinde Superonline,Ttnet ve en son TurkNet kullanmaya başladım bu süre zarfında 6 tane modem değiştim aldıklarımı yarı fiyatına 2.el olarak sattım ve şu anda fiber altyapı ile 100 mbps hız ile devam etmekteyim ve ortama hızım 94 ile 97 mbps olarak çıkıyor ve şu ana kadar kullandığım en stabil modemi kullanmaktayım Keenetic Extra dsl firma adını vermek zorundaydım ancak tüketicilerinin yanılmaması açısından yardımcı olmak amacı ile bilgi ve tecrübemi paylaşmak istedim umarım yardımı dokunur…

Merhaba keenetic extra dsl cihazımı airties 4920 acces point cihazı ile kablosuz baglantı yaparak internet hizmetini kablosuz alabilirmiyim

İşine yarar mi dostum

Burdan bakıp yapabilirsin dostum. Umarım işine yarar

Eyvallah hocam alt tarafta ana modemin şifre ve ismini değiştirmeden universal baglantı ibaresi mevcut sorun ondan kaynaklı sanırım

1 Beğeni

En sonda uyarı yazmışlar onu oku. Modemdeki wi-fi ismiyle şifresi aynı diye yazıyor

Hero DSL modelinde sqm var mı acaba bir de bulamıyorum internette hiçbir yerde zam mı gelecek acaba satışları durmuş

Hero Dsl in stokları bitti. Şubat sonunda tekrar gelmesi bekleniyor