Keenetic Extra DSL - Görüş, İstek, Öneri

çok iyi bir altyapın olacak. @Hakan.Yildirim arkadaş yazmış 4 snr margin ile bir kopma olmuyor diye. yani altyapın çok iyiyse snr yi düşürüp maksimum hız alabilirsin.

TurkNet e destek kaydı açın dslam kilidinin kaldırılmasını talep ediyorum şeklinde. Varsa denerler yoksa da 75 e devam

1 Beğeni

50 mbps güzel hız hocam alaibileceğin max 59 zaten kayıp her zaman olur fiber değil sonuçta. 50 almışsın 60 almışsın normal kullanımda fark yok zaten her türlü hızlı bir bağlantı.

Modeme gelince böyle özellikleri olması çok iyi. Yazılımı da çok iyi. Birçok kişi sıkıntısız kullanıyor fiyat performans ürünü gibi duruyor.

1 Beğeni

O snr değerini değiştiğinde aldığı değerler normal değerleri burada https://aws1.discourse-cdn.com/business20/uploads/turknet1/original/2X/2/24ba89e59b18d1257744cc36536c708c7406d115.png

Alpha sürüme bugun geçtim 4dB normal sürümdede çalışırken Sinyal Gücü seviyesi 14.dBm görünüyordu alpha sürüme 4dB yaptım ama 252 dBm olmuş kesinti v.b yok şimdilik ama sizce bunun 1 zararı varmı bize bilen anlayan varmı yoksa 3.4.12 olan sürümemi dönmeliyim ?

Sorunumun devam etmesi, Turknetin ilgilenememesi. Yaklaşık 2 aydır devam eden sorunumu en sonunda suçu Türk Telekoma atması (Araştırdım türk telekomun kutundan benim eve gelen hat sadece 13 metre evet 13 metre ve benim aldığım max hız 40 bile değil bazen.) Şikayet hattında bir önceki müşteri temsilcisi ile ilgili şikayet açmak isterken yüzüme kapatılması, hatta ikici şikayet kaydını açmak istediğimizde açamayız sırada başka müşterilerimiz var gibi saçma bir sebepten şikayet kaydımın açılmaması sebeplerinden dolayı TurkNet ten ayrılma dilekçemi vermiş olup TurkNet ile bağlantımı kestim.

Şikayet hattı dediğiniz nedir hangi numara? Telekomun kutusunda ki kapasite ne kadar? (Bunu da araştırmış olduğunuzu varsayarak sordum) müşteri temsilcilerini online işlem merkezi üzerinden şikayet kaydı açıp şikayet edebilirsiniz. İptal talebinizi verdiniz ise hayırlı olsun umarım yeni sağlayıcıdan sorunsuz bir hizmet alırsınız mutlu günler

1 Beğeni

Merhaba, araştırmalarımda turk.net le daha stabil bağlantı kurduğu ve genişlemeye müsait pek çok seçeneği olduğu için keenetic aldım ve memnunum.
Gece yarısı net gitmesi sıkıntısı bende de vardı bir ara, cloudflare DNS ayarlarını ekleyeceğim bende.
Port yönlendirme büyük problem ama gördüğüm kadarıyla sadece turk.net te yok, IPv4 adreslerinin kıtlığı ve maliyeti nedeniyle bunu yapıyolar, pes ettim, 12 TL ek vererek fiyat performans dengemi değiştirmemek için şimdilik böyle devam ediyorum ama keendns benzeri bir servis üzerinden keenetic de bir çözüm bulacağıma inanıyorum. VPN direk çözüm tabiiki ama orda da performans sorunlarından korkuyorum.

Ayarlarda MTU boyutum 1492 ve SNR marginim 8 seçili ama aşağıdaki tanılama ekranında 17a mı gösteriyor yoksa farklı şeyler mi acaba?

keenetic

Türkiye’de yalnızca 17a profilinden VDSL veriliyor.

Var ama verilmiyor demek sanırım bu. Ki zaten TT ekipleri de söylemiş Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin! | DonanımHaber Forum » Sayfa 19

2 Beğeni

Benim değerlerim de böyle
resim_2020-11-19_153742

Ben de atayım o zaman :slight_smile:

yaptığım değerler bunlar
resim_2020-11-19_160504
hız tesi

Göksel hocam, dns değişikliğini (1.1.1.1 / 1.0.0.1) basitçe
1- https://help.keenetic.com/hc/en-us/articles/360008609399 buradaki gibi mi yapmalıyız
yoksa
2- ErenSZR’nin dediği gibi https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360007687159-DNS-over-TLS-ve-DNS-over-HTTPS-protokolleri-kurma buradaki gibi mi yapmalıyız?
Bende de belirli saatlerde kesinti yaşanıyor da. Hangi yöntem daha iyi ya da verimli oluyor

Üstteki yöntem işe yarıyor. Diğerini denemediğim için bir ley söyleyemem :slight_smile:

1 Beğeni

Keenetic ile ilgili ise @Hakan.Yildirim veya @Eren size cevap verebilir. Dns adresi olarak sorarsanız ben gerektiğinde alttaki adresi yani cloudflare kullanıyorum.

1 Beğeni
  1. yöntem ile değiştirdim dnsleri. Yarın gece deneyimlemiş olurum.
1 Beğeni

Ben dediğiniz şekilde talep ettim biz müdahale edemiyoruz telekom ekiplerinin sorumluluğu dediler :slight_smile:

1 Beğeni

snr margin taban sınırı 4 db mi yaptılar yoksa bende mi öyle sadece

Geliştirici sürümüne al Daha düşük değerleri de görebilirsin

2 Beğeni