Keenetic Extra DSL 2.4 Ghz Bağlantı Sorunu

Merhaba,

Detaylı bir baktım ama benzer bir konu göremeyince ben oluşturayım dedim. Öncelikle modem arayüzü gayet açıklayıcı evet ama bu kadar açıklayıcı bir arayüz ve seçenek için fazla bilgimiz olmadığından kur/bağlan yaptığımız için midir nedir sorunlar bir gün bitse ertesi gün başlıyor.

Keenetic extra dsl ile 2.4Ghz bağlantısı sürekli gidiyor. Aynı anda 5.0Ghz kullanabiliyorum ama 2.4Ghz o sırada bağlanmıyor. Yani her telefon 5.0Ghz desteklemediği için diğer bandı kullananlar internete giremiyor. İçerik olarak yeterince açık olacak şekilde anlatarak yardımcı olur musunuz? Ayrıca 35mbit download hızım olmasına rağmen inanılmaz dalgalanmalar oluyor internette bunun sebebini de öğrenebilmemiz mümkün mü ?

2.4 Ghz parazitleren çok etkilenen frekans bandı olduğundan böyle olması narmal. Modemi Tv gibi sinyal kirliliği yaratan cihazlardan uzak yere konumlandırmanız gerek.
Apartmanda yaşıyorsanız , her dairede wifi olduğunu düşünürsek bağlantı kopacaktır.
http://192.168.1.1/controlPanel/segments/Ev%20Ağı/WiFi/2 kanak numarasını değiştirerek deneme yanılma ile bağlantıyı stabil hale getirebilirsiniz.

Bu zamana kadar sürekli TV yanında çalıştı. Yani ara ara böyle gidiyor ve uzun süre bağlanılmıyor. Şuan yine bağlanılmıyor. Dediğiniz gibi kanal ayarlarını 20/40 dan 20 ye aldım ama hala aynı. Wi-Fi olarak görünse de bağlanılmıyor. Bununla ilgili acaba farklı bir ayar mı yapmamız gerekiyor ?

Bende böyle sorunlar olduğunda hem modemi hem de telefonu yeniden başlatıyorum. Bazen başa çıkılmaz hal almaya başladığı zaman , wifi sinyallerini gösteren bir uygulama vardı ; onunla boşta olan wifi kanalına geçiriyordum.

35mbps hızda 5ghz kullanmanıza gerek yok diye düşünüyorum. 2,4ghz i açık tutun sadece. Dalgalanmalar akşam saatlerinde oluyor ise TurkNet bu sorun ile ilgili çalışmalarını devam ettiriyor.

bende de tek ssid üzerinden 2.4&5 ghz açık fakat nedense modemin dibinde olmama rağmen hiç 5 ghz’e bağlandığını görmedim.Modeme sürekli güncellemeler geliyor belki birisi bu sorunu çözer.Sizin sorununuz muhtemelen 2.4’ün vasatlığından kaynaklanıyor,denildiği gibi parazit yapmaya çok müsait olduğu için mümkün olduğu kadar 5 ghz bağlantı tercih edin,wifi kanal uygulaması üzerinden de boş kanala geçirin.